Wieści

Barney Stinson, Matt Kuhn, “Kodeks Bracholi”

Written by Ioannes Oculus
Barney Stinson, Matt Kuhn, "Kodeks Bracholi"

Barney Stinson, Matt Kuhn, “Kodeks Bracholi”

Jesteś fanem Barney’a Stisnona ? Lubisz serial How I met your mother i nie możesz doczekać się momentu, kiedy jeszcze bardziej zagłębisz się w relacje z bohaterami? Ów Kodeks jest dla ciebie doskonałym rozwiązaniem!

Barney Stinson, Matt Kuhn, Kodeks Bracholi, [SQN], Kraków 2011

Barney Stinson jest przystojnym i w pełni dostępnym człowiekiem Renesansu. Gra na 83 różnych instrumentach, posiada rekord największego ciężaru wyciśniętego łydkami, obleciał świat bojowym odrzutowcem mając związane oczy, zajmuje pierwsze miejsce w światowym rankingu laserowego paintballa oraz dobrego wyglądu, wynalazł to takie rydwanowi coś dla kalekich psów oraz zasiada w zarządzie firmy z Fortune 500 i to pewnie dlatego nie odbiera twoich telefonów. Co najważniejsze jednak, Barney jest jednym z głównych bohaterów popularnego serialu Jak poznałem waszą matkę, który bije rekordy popularności na całym świecie.

Kodeks to druga książka, która pojawia się w odcinkach serialu. Tuż obok legendarnego już Playbooka, który zawiera ściśle tajne i bardzo skuteczne rady, jak poderwać dziewczynę, mamy do czynienia z czymś prawie na równi ważnym w życiu każdego, szanującego się mężczyzny. Książka ta to kodeks przyjaźni, to spis zasad, czynów, obowiązków, jakie łączą dwoje osób, tworzący między nimi cenną więź braterstwa. Życiem każdego człowieka kieruje pewien kodeks, niektórzy nazywają go moralnością, inni religią. Wtajemniczeni Brachole nazywają ten Święty Graal Kodeksem Bracholi.

Książka Barneya to znane fanom działo, które już nie raz przeplatało się gdzieś pośród wątków Jak poznałem waszą matkę. Na początku lektury Barney ma dla nas bardzo ciekawe wprowadzenie, w którym to bardzo dumnie, a zarazem skromnie, opowiada o świetności swojego życia, o dobroci jaka kieruje nim, pisząc właśnie tą książkę. Następnie Stinson dokładnie opisuje nam, czym jest braterska więź przyjaźni, czyli tak naprawdę, kim jest ów Brachol o którego rozchodzi się ta cała książkowa afera. Później już, do ostatniej strony, możemy się cieszyć, śmiać i płakać ( ze śmiechu rzecz jasna ). Kodeks Bracholi to kwintesencja osobowości najbarwniejszych chyba postaci serialu, którą pokochały miliony osób. Barney ukazuje w poszczególnych artykułach całą swoją magię komizmu i pomysłowości, która swoją drogą może i jest banalna, ale także czasami powalająco prawdziwa!

Książka będzie gradkom dla każdego, kto jest wielkim fanem serialu i Barneya. Kto niestety nie miał okazji oglądać znanego sitcomu ( istnieją tacy ludzie?!) także będzie zadowolony, bo chyba każdy z nas ma obok siebie bliskiego przyjaciela, na którego może liczyć w każdej sytuacji. Polecam!

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.