Technology & Science

Znam znanego człowieka

Written by Ioannes Oculus

czwrtkTo był dzień! Po nim mogę powiedzieć, że osobiście znam znanego blogera! Teraz będę przechadzał się w jego blasku i splendorze! Innymi słowy nie ma to jak czwartki z social media…

Spotkania z ludźmi, ciekawymi należy dodać, są bardzo pożyteczne. Nie koniecznie trzeba się z każdym zgadzać. “Ujawniona różnica zdań pobudza myśli” (Stefan Garczyński). Różnic zdań, różnych spojrzeń na te same tematy było na II Czwartku Social Media w Katowicach. Choćby dla tego warto tam było być obecnym.

Organizatorem katowickiej imprezy jest Kuba Nagórski, CEO w kręci się! agencja kreatywna oraz czołowy specjalista social media na Śląsku (i nie tylko). Inni mówią o nim po prostu: Guru*. Kuba już drugi raz zaprosił śląską społeczność aktywistów social media, geeków i innych zainteresowanych na spotkanie.

Do Białem Małpy przyszedłem spóźniony. Pracę kończyłem “na styk”, więc trzeba było się spieszyć. Na moje szczęście organizatorzy też mieli opóźnienie. Na moje nieszczęście większość uczestników go nie miała, więc miejsca znalazły się za połową sali. Po kilku minut przez gwar rozmów przebił się głos Kuby, który zapowiadał pierwszego gościa. O ile pierwszy prelegent, Kamil Dziadkiewicz mówił na tyle głośno i wyraźnie, że było go słychać mimo rozmów ludzi wokół mnie, o tyle z kolejnych dwóch wystąpień niewiele usłyszałem. Owszem, był tam głośnik i to spory. Niestety gawiedź rozochocona piwem nie podzielała mego pragnienia słuchania ekspertów. Cóż czwartek bez gwaru rozmów i piwa, to nie czwartek. Na przyszłość mają już być dwa głośniki, a ja planuję choćby nie wiem co usiąść bliżej.

Najciekawsze więc zaczęło się dla mnie po wszystkim. Udało mi się spędzić wieczór w towarzystwie zaproszonych gości. Po wszystkim przybyło mi kilku znajomych i osób, od których mogę czerpać inspiracje. Moim marzeniem jest rozwinąć Kocham Książki do czegoś dużo większego niż tylko strona w internecie. Tutaj wiedza i doświadczenie czerpane od innych może bardzo się przydać. Kto wie czy nie przyjdzie mi zostać specjalistą od książek w social media. Pierwsze kroki zostały już na pewno zrobione.

 

_____

* Kuba! Obiecałem! 😛

zdjęcia: Karol Kaprusiak

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

4 Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.