Artykuły Relacje

Co jeszcze można robić w bibliotece?

Written by Ioannes Oculus

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, filia nr 30, godzina 20:30. O tej porze powinno tu być pusto, jednak pod drzwiami stoi kilka osób. Pukają, stukają i wydzwaniają. To spóźnialscy — pozostali już są w środku i dobrze się bawią!

Biblioteki rzadko kiedy są otwarte w nocy, jednak w Katowicach wielu bibliotekarzy i bibliotekarek jest pozytywnie zakręconych. Dlatego w ostatnią sobotę, 6 grudnia, w jednej z filii odbyła się Mikołajkowa Noc Gier Planszowych! Można by się zastanawiać czy taki pomysł wypali, czy ktoś przyjdzie zagrać? Jeżeli organizatorzy zastanawiali się nad tym, to rzeczywistość szybko zweryfikowała tok ich myślenia. Chętnych było więcej niż przygotowanych miejsc! Na szczęście udało się zorganizować dodatkowe stoły, a niektórzy rozłożyli się na dywanikach i grali na podłodze. Prawdziwych graczy nic nie powstrzyma!

Zabawa trwała w najlepsze do 2:00 w nocy. Wybór gier był ogromny, co było zasługą wydawnictwa Portal Games, które czuwało nad imprezą. Dla tych, którzy odnieśli najwięcej zwycięstw, czekały książkowe nagrody.

Udało mi się zagrać w sporo gier. Jak zwykle Dobble przysporzyło świetnej rozrywki. Nowością dla mnie było Tajemnicze Domostwo, w które grało się fantastycznie! Niestety, nie skorzystałem z Wiedźmina — chętnych było wielu, a jedna rozgrywka trwała godzinami…

Biblioteki to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć książkę. To także ośrodki kultury i rozrywki. W Katowicach pokazały, że potrafią przyciągnąć do siebie wiele osób. Gratulacje i oby jak najwięcej takich inicjatyw!

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

2 Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.