Na poważnie Technology & Science

Bez poczucia humoru…

Written by Ioannes Oculus

suchar-kwNastał oto dzień, który tak bardzo lubią dowcipnisie. Dzisiaj ich nie zabraknie. Ja jak na złość rzadko kiedy mam w ten dzień na to humor i ochotę. Wręcz bym powiedział, że nie lubię tego dnia…

Może dlatego, że często jak na złość szukam wtedy rzetelnych informacji i nie mam pewności, czy to co czytam jest prawdziwe czy to tylko żart. O zgrozo wiele portali serwuje wtedy kilka niesamowitych wieści, z których część jest prawdziwa, a część nie. Jak tu się rozeznać?

Z drugiej strony nazwa mojego bloga to nic innego jak właśnie żart, dowcip. To oznacza łacińskie słowo iocus. Czy to przewrotność czy hipokryzja? A może jedno i drugie? Skąd takie pomieszanie?

Sprawa jest prosta. Większość prima aprilisowych żartów jest słaba, bez pomysłu. Jedne na niskim, bardzo niskim poziomie, inne kopiowane już niesamowitą ilość razy (aż do znudzenia). Dobry żart jest oryginalny, trochę robi głupka z ofiary, ale też trochę uczy ją czegoś nowego. Dlatego bardzo spodobał mi się wpis na stronie Niebezpiecznika. To jest to, co mi się podoba: Jak sprawdzić kto przeglądał Twój profil na Facebooku?

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.