Premiery

Premiery z 27 czerwca 2012

Written by Ioannes Oculus
Michael Koryta, "Pod Cyprysami"

Michael Koryta, "Pod Cyprysami"

Dzisiaj następuje mały wysyp nowych książek. Wydawnictwo Sonia Draga serwuje nam dzisiaj aż trzy nowe książki, a Insignis wypuszcza bestsellerowy kryminał duński “Krzyk pod wodą” autorstwa Jeanette Øbro Gerlow i Ole Tornbjerga. Oto informacje o książkach:

Michael Koryta, Pod Cyprysami

Tłumaczenie – Paweł Cichawa
ISBN: 978-83-7508-480-1
Oprawa broszurowa ze skrzydełkami
Cena detaliczna: 37,00 zł
Wydanie I

Mrożąca krew w żyłach historię z huraganem, miłością i zjawiskami nadprzyrodzonymi w rolach głównych. Doskonałe opisy zjawisk paranormalnych, wysublimowana narracja i mistrzowsko budowane napięcie – tak rodzą się najlepsze thrillery.

Arlen Wagner już nieraz widział w ludzkich oczach ślad ognia zwiastujący rychłą śmierć. I dotąd nigdy się nie pomylił.

Kiedy budzi się pewnego upalnego dnia w pociągu i dostrzega te właśnie symptomy w oczach podróżujących z nim pasażerów, próbuje ich ostrzec. Ale tylko dziewiętnastoletniego Paula Brickhilla udaje mu się przekonać, że wszystkim grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Mężczyźni razem opuszczają pociąg w nadziei, że uda im się uciec przed przeznaczeniem. Kiedy ich pieszą wędrówkę przerywa zbliżający się huragan, znajdują schronienie w odizolowanym od świata pensjonacie prowadzonym przez piękną Rebekę Cady. Szybko okazuje się, że nadciągająca burza to nie jedyne czyhające na nich zagrożenie, zwłaszcza, że Adler ma niejasne przeczucie, że jeśli zbyt długo zabawią w tajemniczym pensjonacie Pod Cyprysami, mogą w nim pozostać na zawsze…

Adele Parks, "Mężczyźni, których kochałam"

Adele Parks, "Mężczyźni, których kochałam"

Adele Parks, Mężczyźni, których kochałam

Tłumaczenie – Monika Wiśniewska
ISBN: 978-83-7508-485-6
Oprawa broszurowa ze skrzydełkami
Cena detaliczna: 34,90 zł
Wydanie I

Dobrali się jak w korcu maku. Oboje uwielbiają sery pleśniowe. Oboje nienawidzą opery. Oboje nie chcą mieć dzieci. Do czasu… gdy jedno z nich nie złamie przedmałżeńskiego postanowienia.

Neil i Nat dobrali się wprost idealnie. Oboje nie znoszą opery, uwielbiają reality shows i preferują pozycję misjonarską. No i oboje za żadne skarby świata nie zamierzają mieć dzieci.

Tak przynajmniej myśli Nat, dopóki Neil nie zaczyna przebąkiwać o brudnych pieluszkach i nieprzespanych nocach, a wreszcie nie zaczyna jej wręcz błagać o różowego bobaska. Nat stara się początkowo ignorować tę nagłą zmianę frontu, jednak z czasem zaczyna mieć wątpliwości, czy rzeczywiście zostali dla siebie stworzeni. Może Neil nie jest tym jedynym wyśnionym? Może przegapiła swoje szczęście, bo pisany był jej ktoś, kogo poznała w przeszłości

Czarny notesik z telefonami byłych kochanków może kryć odpowiedź na te pytania. Ale może się też okazać biletem w jedną stronę.

Steve Berry, "Grobowiec cesarza"

Steve Berry, "Grobowiec cesarza"

Steve Berry, Grobowiec cesarza

Tłumaczenie – Adam Olesiejuk
ISBN: 978-83-7508-529-7
Oprawa broszurowa ze skrzydełkami
Cena detaliczna: 38,00 zł
Wydanie I

Grobowiec pierwszego cesarza Chin, strzeżony przez podziemną armię terakotowych wojowników, pozostawał zamknięty przez 2200 lat. Choć powszechnie uważa się go za jedną z najważniejszych zagadek archeologicznych na świecie, chiński rząd nie zgadza się, aby ktokolwiek wszedł do środka. Dlaczego?

Były agent specjalny amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości Cotton Malone, otrzymuje pewnego dnia anonimowy liścik z tajemniczym adresem internetowym. Po wejściu na wskazaną stronę widzi jak zamaskowany mężczyzna torturuje Kasjopeję Vitt, kobietę, która nie raz w przeszłości ocaliła jego skórę.

Oprawca przedstawia Malone’owi jasne żądanie: „Oddaj mi to, co ona zostawiła u ciebie na przechowanie.” Jest tylko jeden problem. Malone nie ma pojęcia, co zamaskowany mężczyzna ma na myśli.

Tak zaczyna się najbardziej dramatyczna z dotychczasowych przygód Cottona Malone’a, która odkryje przed nim zadziwiające fakty historyczne, zmusi go do konfrontacji z bezwzględnym starożytnym bractwem i wyśle go z Danii do Belgii, Wietnamu i wreszcie do Chin – ogromnego kraju pełnego mrocznych sekretów, gdzie niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem.

Jeanette Øbro Gerlow, Ole Tornbjerga, "Krzyk pod wodą"

Jeanette Øbro Gerlow, Ole Tornbjerga, "Krzyk pod wodą"

Jeanette Øbro Gerlow, Ole Tornbjerga, Krzyk pod wodą

 

 

Przekład: Justyna Haber
Insignis Media
Kraków 2012
ISBN: 978-83-61428-71-8, 978-83-61428-79-4 (e-book)

 

Krzyk pod wodą to dynamiczna relacja z kilku dni życia Katerine Wraa, utalentowanej profilerki kryminalnej. Po pobycie w Anglii, gdzie doskonaliła swój warsztat, Katerine wraca do Danii i – początkowo bez przekonania – zatrudnia się w Task Force, tworzonym właśnie wydziale duńskiej policji do zwalczania grup przestępczych. Zanim jednak podejmie docelowe obowiązki, musi zmierzy się ze sprawą, która z grupami przestępczymi nie ma nic wspólnego. W ogrodzie przy rodzinnej willi żona znajduje ciało brutalnie zamordowanego męża – lekarza położnika. Sprawne dochodzenie, prowadzone przez Jensa Høgha, zdaje się jednoznacznie wskazywać na podejrzanego o popełnienie zbrodni – ma nim być czeczeński emigrant. Jednak Katrine czuje, że coś tu nie gra. Dzięki niezłomnemu uporowi, również w przeciwstawianiu się swoim kolegom z pracy, usiłującym zdeprecjonować jej wkład w wyjaśnianie sprawy, trafia na nowe ślady; odkrywa podwójne życie zamordowanego i jego mroczną tajemnicę. Co więcej, sama musi stawić czoła duchom swojej przeszłości i wygrać… albo zginąć.

 

Jeanette Øbro Gerlow i Ole Tornbjerga

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.