Premiery

Zabawowa premiera z PRL’u

Written by Ioannes Oculus
"Gry i zabawy PRL"

"Gry i zabawy PRL"

Pamiętacie bierki i pchełki? Kto dzieciństwo przeżywał w czasach PRL, może od dzisiaj sobie powspominać zabawy z tamtych lat. W sprzedaży pojawił się dzisiaj magazyn o charakterze albumowym – GRY I ZABAWY W PRL wraz z zestawem bierek i pchełek. Oto kilka informacji o tym wydawnictwie.

GRY I ZABAWY W PRL – magazyn o charakterze albumowym wraz z zestawem bierek i pchełek, przypominający gry i zabawy z dzieciństwa przypadającego na czasy PRL, 22 czerwca poszerzy portfolio Egmont

Współczesne zabawy dzieci budzą niekiedy nasz niepokój. Narzekamy, że siedzą przed telewizorem, albo grają na komputerze. Zabawek, owszem, nawet trochę im zazdrościmy, bo wszak „za naszych czasów takich nie było”, ale z lekką zgrozą obserwujemy rosnący ich stos w pokoju dziecka i jednocześnie malejące zainteresowanie nimi.

Wówczas trudno uciec nam przed porównaniami z własnym dzieciństwem. Kolorów nabiera pierwszy i zazwyczaj jedyny, maleńki zestaw kloców LEGO, składany milion razy na tysiąc sposobów. Odziedziczony po starszym kuzynie prawie całkiem zaczytany komiks z Tytusem. Nabyta jakąś nadprzyrodzoną mocą bliższej i dalszej rodziny lalka BARBIE lub częściej jej niespecjalnie udany substytut, któremu nawet nogi nie zginały się w kolanach.

Naprawdę jednak uśmiechamy się do wspomnień, w których gramy z przyjaciółmi z podwórka w berka, chowanego, mamo-mamo-ile-kroków-do–domu, kapsle, gumę, bierki, pchełki, chińczyka. Ileż mieliśmy wtedy energii i pomysłów! Pamiętamy budowę domków ze stołu, krzeseł i wszystkiego, co udało się podkraść mamie z regału. Albo magnetofon, na który nagrywaliśmy wszystko od rozmów domowych, radiowych transmisji z meczów po pierwsze koncerty rockowe.

Warto pozytywną energię płynącą z tych wspomnień przekazać swoim dzieciom. Nawet jeśli nie zapałają miłością do gry w kapsle, to z całą pewnością chętnie posłuchają opowieści o dzieciństwie własnych rodziców. Mała partyjka z tatą – mistrzem bierek z `77 roku, to dopiero będzie coś!

Magazyn GRY I ZABAWY W PRL przeznaczony jest dla rodziców i ich dzieci. Młodym przybliży okres dzieciństwa mamy i taty, rodzicom pozwoli wrócić wspomnieniami na niezapomniane podwórko.

Jak wyglądała kiedyś szkoła, sklep, ulica i podwórko, jak się ubierano i przede wszystkim – w jakie zabawy się bawiono to wszystko na łamach pisma. Nie zabraknie pomysłów oraz opisów gier i zabaw, takich jak kapsle, hacele, ciupa, widoczki, chłopek czy inne. Wszystkie z pewnością dostarczą całej rodzinie mnóstwa radości! Mogą się różnić od tych zapamiętanych przez czytelnika, zasady bowiem zmieniały się na przestrzeni lat i były różne w różnych regionach Polski.

Największą atrakcją wydania są dołączone zestawy bierek i pchełek. Wszystko zapakowane jest w tekturową teczkę.

Na rynku magazyn będzie dostępny od 22 czerwca br., a cena egzemplarza wraz z prezentami wyniesie 14,99 zł.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.