Premiery Wieści

Co może zrobić młody człowiek, któremu zawalił się cały świat?

Ismet Prcić, Odłamki
Written by Ioannes Oculus

Ismet kocha teatr, chce się umawiać na randki i pić wino z przyjaciółmi. Ale w rozdartej okrutnym konfliktem etnicznym Bośni nie ma na to miejsca. Po dramatycznych wydarzeniach chłopak zostawia całą rodzinę. Zostaje uchodźcą. Jednak ucieczka do amerykańskiego raju tylko pozornie jest wybawieniem…

Dzisiaj ukazuje się książka, która może zainteresować wiele osób. Mowa o Odłamkach, których autorem jest Ismet Prcić. Zebrała wiele nagród i dzisiaj ma swoją premierę w naszym kraju. Tytuł jest polecany przez Wydawnictwo Sine Qua Non w następujących słowach:

Mustafa Nalić jest żołnierzem. Jego rzeczywistość to wszechobecne okrucieństwo, śmierć najbliższych i frontowe koszmary. Losy dwóch młodych mężczyzn zaczynają się ze sobą niebezpiecznie splatać. Jakby należały do jednego człowieka… Kim naprawdę są Ismet i Mustafa?

Odłamki to imigracyjna powieść z przejmującą panoramą umęczonego wojną kraju i jednocześnie niezwykła „autobiografia” – element terapii Ismeta Prcicia. Książka zachwycająca młodzieńczą nadzieją i humorem, a także wielką dojrzałością w rozliczeniu wojennej traumy.

Temat nie należy do łatwych. Ismet Prcić (ur. 1977) pochodzi z Bośni. Uciekając przed wojną domową, wyemigrował do Stanów Zjednoczonych. Debiutując niniejszą powieścią wydaje dzielić się tym co bardzo intymne, przeżyciem bólu, strachu.

Jaka jest ta książka? Podzielcie się z nami swoimi odczuciami!

P.S. Tylko dla fanów Kocham Książki mamy specjalny kod rabatowy.

Na stronie www.labotiga.pl/odlamki po podaniu kodu: kochamksiazki otrzymacie 25% rabatu (od ceny okładkowej) na książkę Odłamki oraz darmową wysyłkę do Paczkomatów.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.