Premiery

Szukając odpowiedzi na jedno z natrudniejszych pytań

Written by Ioannes Oculus
Caitlin Moran, "Jak być kobietą"

Caitlin Moran, "Jak być kobietą"

Dzisiaj ukazuje się książka o intrygującym tytule Jak być kobietą. Czy jej autorka, Caitlin Moran, jest w stanie odpowiedzieć na to arcytrudne pytanie? Zadanie jest bądź co bądź niezwykle trudne. Książka w Wielkiej Brytnii okazała się bestsellerem, który sprzedał się w nakładzie kilkuset tysięcy egzemplarzy. Została wyróżniona nagrodą Galaxy National Book Award 2011. Kilka informacji o książce:

Dlaczego musimy się depilować?
Czy wszystkie powinnyśmy używać botoksu?
Jak nazywać swoje okolice intymne?
I czemu wszyscy pytają nas w kółko, kiedy będziemy miały dzieci?
Pozwól, że na te i inne pytania odpowie ci Caitlin Moran…

To najlepszy czas na bycie kobietą: mamy prawo głosu i od 1727 roku żadnej z nas nie spalono na stosie. Ale są jeszcze inne kwestie, które nie wyglądają wcale tak różowo…

Czy depilacja okolic intymnych to dziś naprawdę konieczność? Czy rozmiar XXL może być sexy? Czy to prawda, że w głębi ducha mężczyźni nas nienawidzą?

Znajdź odpowiedź na te pytania w przezabawnej książce Caitlin Moran. Cofnij się wraz z autorką do czasów, gdy miała trzynaście lat ( i cierpiała z braku przyjaciół, a zdegustowani chłopcy odwracali od niej wzrok), a potem na nowo przeżyj z nią lata młodzieńcze, kiedy ubolewała nad swoją nadwagą, wyszła za mąż, urodziła dzieci…

Powieść Jak być kobietą to zupełnie nowe spojrzenie na feminizm okiem pisarki obdarzonej niezwykłym poczuciem humoru.

Tłumaczenie – Joanna Golik – Skitał
ISBN: 978-83-7508-463-4
Oprawa broszurowa ze skrzydełkami
Cena detaliczna: 33,90  zł
Wydanie I

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.