Wieści

Jacek Piekara, “Bicz Boży”

Jacek Piekara, "Bicz Boży"

Jacek Piekara, Ja, Inkwizytor. Bicz Boży,  [Fabryka Słów], Lublin 2011

Jacek Piekara jest jednym z najpoczytniejszych polskich autorów fantasy. Najbardziej znany jako twórca Cyklu Inkwizytorskiego, który powołał do życia wyjątkowego bohatera – Mordimera Madderdina. Bicz Boży to kolejna powieść o inkwizytorze Świętego Officjum.

Tym razem Mordimer musi rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci Jego Ekscelencji biskupa Schaeffera. Hierarcha został spalony na stosie na szczycie Szubienicznej Góry – klasyczna egzekucja, której dokonać mógł każdy w zasadzie przeciwnik. Jest jednak jedno ale… na miejscu kaźni nie znaleziono żadnych, absolutnie ŻADNYCH śladów wskazujących na udział osób trzecich. A jednak – niemożliwym jest przecież samospalenie na stosie! Kto przy zdrowych zmysłach byłby w stanie zrobić sobie coś takiego? Ustawić stos, wejść w środek, a później podpalić?!

Jak możecie się domyślić przed Mordimerem i jego towarzyszami niełatwe zadanie. Okazuje się bowiem, że śmierć biskupa to dopiero początek… Ktoś w okrutny sposób zabija hierarchów kościelnych, nie pozostawiając żadnych śladów. Zbrodnia doskonała, a może tylko niemal doskonała? Kto zabija? Czy jest to szaleniec, a może opętany przez nieczyste siły, niczego nieświadomy człowiek. Jedno jest pewne, działa metodycznie eliminując… no właśnie kogo?

Bicz Boży jest dla mnie idealnym połączeniem fantastyki w najlepszym wydaniu i śledztwa kryminalnego z tajemnicą w roli głównej. Czyli to, co lubię najbardziej. Czyta się świetnie, szybko (choć to może być wadą książki – kończy się za wcześnie ;)). Nie zamierzam zdradzać Wam zakończenia, powiem tylko, że pozostawia niesamowity niedosyt. Już, teraz, natychmiast chcę wiedzieć co dalej? Co z Mordimerem? Co postanowi i jak potoczą się jego dalsze losy?

W tej powieści, podobnie jak w całym cyklu, świat jest pełen odstępców, bluźnierców, dziwek i wszelkiej maści wyrzutków. A w tym wszystkim nasz główny bohater, z orginalnym pojęciem o moralności i etyce. Książka wciąga, podobnie jak wcześniejsze tomy. Polecam gorąco.

Kup Ja, inkwizytor. Bicz Boży już teraz w Centrum Taniej Książki!

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.