Languages Podcasts Polish Polish with John

Zachęta do filozofii – Polish with John #132

Written by Ioannes Oculus

The times are uncertain so I read (again) a small book, written hundreds of years ago but still very, very useful. Do you want to know what book I read? Enjoy listening! 🙂

Transcript

Cześć! Co u was słychać? Witajcie w kolejnym podcaście “Polish with John”. Nazywam się Jan Oko i chcę Wam pomóc w nauce języka polskiego.

Na jednej z półek, wśród wielu innych książek, mam jedną niewielką książkę pod tytułem Zachęta do filozofii. Jej autorem jest Arystoteles, starożytny grecki filozof. Jest to bardzo ciekawy tekst, chociaż zagubiony i odtworzony przez badaczy i naukowców.

Jak wyczytać można ze wstępu filozof, to osoba miłująca mądrość. To właśnie oznaczają greckie słowa filo i zofia. Jednak jest to coś innego niż dzisiaj rozumiemy przez filozofię. Termin mądrość jest tu szeroki, oznacza poszukiwanie prawdy, poznawanie świata. Do takiego poszukiwania mądrości zachęca nas Arystoteles.

[…]

Pełną transkrypcję tego odcinka możecie znaleźć na moim Patreonie. To tylko $1 miesięcznie.

–> https://www.patreon.com/posts/55218016 <–

Dziękuję Wam bardzo za wysłuchanie tego odcinka. Na moim profilu na Patreon znajdziecie transkrypcję. Jest ona dostępna już za $1 miesięcznie. Tym, którzy mnie na Patreonie już wspierają, bardzo dziękuję! Zapraszam oczywiście na mój blog ioannesoculus.com albo polishwithjohn.com, na Telegram, gdzie prowadzę grupę  Polish with John. Możemy tam pogadać sobie po polsku. Jestem także na wielu innych mediach społecznościowych. Jeszcze raz wam dziękuję za dzisiejsze spotkanie. Trzymajcie się zdrowo i trzymam za was kciuki! Do usłyszenia!


In the podcast, I used Sour Tennessee Red by John Deley and the 41 Players; source: https://www.youtube.com/audiolibrary/music (attribution not required)

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.