Wieści

Zmarł Terry Pratchett

Będzie mi go brakowało. Zmarł Terry Pratchett. Jego książki są tymi, które bawią i uczą myślenia. Od dłuższego czasu chorował, wycofywał się z życia publicznego. Niestety przyszedł jego czas. Jednak pozostaną jego książki, do których warto będzie wracać niejeden raz!

Zaczęło się od Koloru Magii. Wciągnął, bawił. Potem przyszły kolejne książki. Na Świat Dysku wydawałem niewielkie pieniądze, jakie miałem w czasach licealnych. Z dumą obnosiłem się z terminarzem. To było coś! Mam Mappę. Najbardziej przypadł mi do gustu subcykl o wiedźmach. Gdy już myślałem, że mnie nie zaskoczy, pojawił się cykl zapoczątkowany Długą Ziemią. Był tak świeży i oryginalny, że zakochałem się od pierwszego wejrzenia. Szkoda, że już nie powstaną kolejne książki. Rest in peace, sir Terry!

A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć.

Czarodzicielstwo

źródło: BBC

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.