Wieści Zapowiedzi

Mercedes Thompson powraca na półki księgarskie!

Written by Ioannes Oculus

Seria o Mercedes Thompson, w odpowiedzi na potrzeby, prośby i błagania czytelników, powraca! Nakładem wydawnictwa Fabryka Słów w 2017 roku pojawi się w księgarniach wznowienie jednej z najbardziej popularnych serii urban fantasy.

Książki o Mercedes Thompson to absolutnie bestsellerowa seria cieszącego się niesłabnącym zainteresowaniem gatunku urban fantasy. Pierwsza z serii książka „Zew Księżyca”  wydana w USA 1990 szybko zyskała sobie przychylność krytyków i pojawiła się na liście USA Today, drugi tom wszedł na listę bestsellerów New York Timesa, a trzeci trafił na sam jej szczyt. Fabryka Słów w 2008 roku wydała po raz pierwszy przygody sympatycznej mechanik, Mercedes Thompson, i od tej pory książki z tej serii cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

(…)  książki pani Briggs są nietuzinkowe i diametralnie odbiegają od innych pozycji tego gatunku. Język, którym są napisane jest płynny, przyjemny dla czytelnika oraz pozbawiony nadmiernej ilości zbytecznych ozdobników. Sama historia Mercedes Thompson z pewnością  nie raz wywoła u czytelnika rumieniec, dzięki któremu wiadomo, że książka jest ciekawa i wciągnęła nas bez reszty.

Bookgeek.pl

Ten cykl to przede wszystkim możliwość zaczerpnięcia głębokiego wdechu przez czytelnika, od dłuższego czasu tonącego w głupocie ostatnio wydawanych pozycji. Tym bardziej, że autorka stworzyła bohaterów, którzy byli przedstawicielami wielu „gatunków” fantastycznych, takich jak wampiry czy wilkołaki, bardzo często wykorzystywanych w książkach aktualnie bardzo popularnych. Jednak inaczej niż w nich, pisarka w swoich powieściach umiejętnie zmienia kilka szczegółów, nadając swoim postaciom wrażenie oryginalności, dzięki czemu czytelnik z o wiele większym zapałem poznaje przygody swoich ulubieńców.

Gavran.pl

Wszyscy bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. Briggs postarała się, żeby byli nie tylko interesujący, ale aby sprawiali wrażenie żywych postaci.(…) Odczuwam przyjemność z każdego z nimi spotkania.

Opetaniczytaniem.pl

Niedostępność książek poruszyła fanów, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom i w odświeżonej nieco oprawie zaspokoić czytelniczy głód kolejnych wielbicieli Mercy. Od marca 2017, systematycznie, będziemy oddawać w ręce czytelników kolejne tomy, nie zapominając oczywiście o nowościach. Tak, by ten rok przyniósł również niewydany jeszcze w Polsce tom 8 serii!

 

 

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

2 Comments

  • Dobrze, że w niezmienionych okładkach ;P Dwa pierwsze tomy z pewnością wymienię, bo mam jeszcze pierwsze wydanie, całkiem od czapy 🙁

    • Liczy się treść!:D Chociaż faktycznie na półce może to wprowadzić lekki nieład i niedosyt ;D Ja tam czekam na tom numer 8 !

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.