Wieści

William Brame, Gloria Brame, Jon Jacobs, “Inna rozkosz”

Written by Ioannes Oculus
William Brame, Gloria Brame, Jon Jacobs, "Inna rozkosz"

William Brame, Gloria Brame, Jon Jacobs, “Inna rozkosz”

Pierwsza na polskim rynku książka, która wprowadza w świat BDSM i jego historię.

William Brame, Gloria Brame, Jon Jacobs, Inna rozkosz, [Czarna Owca],

Czym jest BDSM, znany także jako sado-maso? Jest to rodzaj seksualnych relacji międzyludzkich, których to nazwa wzięła się od czterech anglojęzycznych słów, które w polskim tłumaczeniu oznaczają kolejno: związanie, dominacja, sadyzm, masochizm. Głównie polega on na odgrywaniu scenek i wcześniej ustalonych ról, które mocno związane są z różnymi fetyszami.

Książka, jest pierwszym na polskim rynku dziełem, które tak dokładnie wkracza w świat ludzi, dla których BDSM jest główną formą rozrywki. Jest to swoista biblia fanów owej praktyki seksualnej, która dokładnie opisuje każdy aspekt tej dziedziny. Poznajemy krok po kroku jak narodził się ten rodzaj seksu, dowiadujemy się, jakie sceny, role, gesty i przedmioty tyczą się właśnie tej sfery relacji. Tak naprawdę głównie chodzi o kontrolowaną utratę kontroli. Najczęściej jest tak, że jedna strona przybiera charakter dominujący, poniżając, bijąc i znęcając się nad partnerem/partnerką. Najczęstszymi artefaktami BDSM są pejcze, bicze, skórzane przebrania, wysokie obcasy. Fani korzystają także z różnego rodzaju wyciągów, które mają na celu unieruchomienie danych partii bądź całego ciała, a także lin i sznurków do krępowania. Głównym celem sado-maso jest zadawanie bólu, gdyż ten całościowo wiąże się z przyjemności. Książka bogato opisuje różnorodne możliwości, pokazuje wiele rodzajów zadawania cielesnej rozkoszy. Opisuje też kilka najbardziej charakterystycznych fetyszy, jak wysokie szpilki i stopy, lateks czy pissing.

Autorzy książki umieszczają w niej wiele szczegółowych wywiadów z ludźmi od dawna zaznajomionymi z BDSM. Okazuje się, że sado-maso, które dla większości ludzi jest wręcz obrzydliwe i odrzucające, stanowi po prostu inny wyznacznik fizycznej przyjemności. Ludzie, którzy mają z nią do czynienia, na co dzień są zwykłymi obywatelami, którzy absolutnie nie wyróżniają się z tłumu. Nie wykazują oni żadnych oznak nienormalności, dopiero kiedy nadchodzi odpowiednia pora, udają się do zacisza swojej sypialni (chociaż nie zawsze) i wcielają się kogoś zupełnie innego, brutalnego i bezlitosnego, jednak tylko i wyłącznie w celu przyniesienia rozkoszy.

Wziąłem do ręki książkę tylko i wyłącznie z czystej ciekawości. Chciałem dowiedzieć się nieco bliżej, jak wygląda świat ludzi, których kręci taki typ zabawy. Inna rozkosz pomogła mi spojrzeć na kwestie BDSM z trochę innej, mniej negatywnej strony. Nie widzę jednak większego powodu, żeby sadomasochistyczny seks opisywać tak dokładnie, dzieląc go w dodatku na poszczególne dziedziny i nie pozbawiając czytelnika dosyć niesmacznych, żeby nie powiedzieć obrzydliwych, szczegółów. Tematyczna książka – owszem, jest OK, lecz Inna rozkosz bardziej stanowi wnikliwą encyklopedie, pytanie po co? Uważam, że forma zaspokojenia powinna być jednak nieco spontaniczna i zależna głównie od tego, czego chcemy. Polecam niemniej osobą, które na poważnie są skłonne zagłębić się w tą sztukę miłości, uprzedzam jedynie, że łatwo mogą się zniechęcić!

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.