Wieści

Podobno Empik mięknie

Written by Ioannes Oculus

Na stronie Rzeczpospolitej pojawiła się dzisiaj informacja, że największa w Polsce sieć księgarni, Empik, ma iść na ustępstwa. Sieć księgarń, która monopolizuje rynek i utrudnia rozwój wydawnictwo, cieszy się coraz gorszą opinią. Potwierdza to m.in. akcja, o której już pisaliśmy, Nie karm książkowego potwora. Obecnie Empik zapowiada ułatwienia dla dostawców, którzy będą mogli korzystać z faktoringu.

My zaś zachęcamy was przede wszystkim do czytania. Kupujcie książki w małych księgarniach albo w internecie, czytajcie dużo. Wtedy książki mają szansę być tańsze, a nowym autorom łatwiej będzie wydać debiut. Książki to oczywiście też kapitalna rozrywka, rozwijanie wyobraźni i mnóstwo innych korzyści!

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

1 Comment

  • I powinien zmięknąć, co prawda nie pracuję u nich, mam jednak z nimi wiele do czynienia. Faktycznie przeceniają się, a innych traktują gorzej. Poza tym, kto lubi kupować książkę, która w 5 miejscach ma jakieś kody naklejone, gdzie się z nią nie pójdzie tam piszczy…

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.