Wieści

Ekranizacja przygód Jakuba Wędrowycza

Written by Ioannes Oculus
Powstaje film o przygodach Jakuba Wędrowycza...

Powstaje film o przygodach Jakuba Wędrowycza…

Jan Oko przeprasza Spadkobierców po zmarłym Andrzeju Georgiewie za bezumowne wykorzystanie jego zdjęcia.


Nasz szpieg donosi, że wytwórnia filmowa Monolith Films wykupiła prawa do ekranizacji przygód Jakuba Wędrowycza. Informacje są jeszcze nieoficjalne, choć podobno już niedługo możemy liczyć na wieści oficjalnymi kanałami. Nietrudno się domyślić, że taki film może zrobić furorę w kraju, gdzie Wędrowycz ma rzesze fanów. Reżyserii ma się podjąć Juliusz Machulski, najsłynniejszy polski reżyser komediowy, co wydaje się być gwarantem sukcesu. W główne role mają wcielić się następujący aktorzy:

Bohdan Smoleń, członek Kabaretu TEY, znany z roli listonosza w “Świecie według Kiepskich” – Jakub Wędrowycz

Tyle z tych bardziej pewnych informacji. Nie wiadomo jeszcze, które opowiadania zostaną przeniesione na ekran. Zależy to przede wszystkim od autora scenariusza, którym najprawdopodobniej będzie sam Andrzej Pilipiuk!

Za plan filmowy mają posłużyć Wojsławice. Nie może być przecież inaczej. W żadnym innym miejscu nie uda się wiernie oddać ducha Jakubowych przygód. Jak mówi sam Wielki Grafoman, Wojsławice są bezkonkurencyjne. Nie brano pod uwagę innej lokalizacji.

Film ma trafić do kin w połowie 2012 roku. My już nie możemy się doczekać!

Drodzy czytelnicy, z okazji prima aprilis pozwoliliśmy sobie na ten żart. Niemniej jednak mamy nadzieję, że ekranizacja przygód Wędrowycza rzeczywiście zostanie kiedyś nakręcona 🙂 Pozdrawiamy serdecznie.

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

9 Comments

  • 😀 Nie czytałem, i nie mam zamiaru w najbliższej przyszłości, ale z chęcią obejrzę, gdy już wyjdzie na światło dzienne. B. Smoleń już nieraz powalał mnie swoją osobą na łopatki, ciekawe jak wypadnie w tej roli 😀

  • Lepiej przeczytaj. Film nie odda tego co ksiazka. Na wszystko jest wlasna interpretacja,a po za tym nie bedziesz wiedzial(a) o co chodzi tak naprawde . A polecam przeczytac wszystkie czesci Jakuba W pasorzyta spolecznego,bimbrownika,hieny cmentarnej,najslynniejszzego egzorcysty w kraju jak i po za jej granicami.Gdyby nie on.. rządziły by min. strzygi,wampiry,czarownik Iwanow ,a co najgorsze Lenin gdzie i rowniez zawdzieczamy głownie(tak mysle) jemu fantastyczny napój alkoholowy jakim jest bimber 😉
    Pozdro.

  • Przecież to żart primaaprilisowy 😀 mimo mojej miłości do polskiego kina jak i do Wędrowycza, ta miaszanka nie skończyła by się dobrze;P weźmy np ekranizaje Wiedźmina – porażka;P

  • Bardzo żałuje, że to żart, bo chociaż ekranizacja wiedźmina to porażka to nie zmienia faktu że dalej kocham się w wiedźminie i jego przemyśleniach na temat upadku świata, w jego komentarzach, do których jest dostęp tylko w książce. Ci którzy nie czytali nie mogą tego zrozumieć i tu się wcale nie dziwię, ale ci którzy czytali mogą spokojnie powiedzieć że to chała i że czekają dalej. A gra jest super, więc zanaczy że się da to zrobić tylko musi się za to wziąść ktoś z talentem.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.