Wieści

Krucjata czytelnicza

Facebook

Widząc jak sprawy się mają, jestem momentami przybity. Czyżby rzeczywiście książka była dobrem tak elitarnym? Coraz mniej młodzieży sięga po książki, ba!, nawet coraz mniej korzysta w szkole z opracowań i streszczeń. Kontakt ze słowem drukowanym jest coraz mniejszy. Mnie osobiście, jako kochające książki, boli to bardzo mocno. Dlatego rozpoczynam krucjatę. Chcę, aby książki były bardziej kochane, więcej czytane. Nie jest to sprawa łatwa, a owoców moich działań może nie ujrzę. Mimo to zawalczę. Stąd wziął się ten blog, stąd wzięła się strona na Facebooku i konto na NK. Chcę w ten sposób promować czytanie, uczynić je choć trochę bardziej “na topie”. Czy czytanie będzie kiedykolwiek znowu “trendy”? No cóż, zawalczyć można 🙂

Jeżeli chcesz pomóc w tym, to będę bardzo wdzięczny. Możesz pomóc na różne sposoby. Chociażby dołączając się do “lubiących to” na Facebooku (“to” – czyli stronę Libri). Możesz dołączyć do znajomych na NK. Potem oczywiście polecać to swoim znajomym przez fejsbukową tablicę, śledzika czy inne możliwości, które dają te portale. Chętnie też opublikuję wasze recenzje książek. Oczywiście nie trzeba tego robić, można też przedsięwziąć coś na własną rękę. Jednak proszę, zróbmy coś, aby szlachetna sztuka czytania książek nie odeszła do lamusa.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.