Na poważnie Technology & Science

Chleba i igrzysk!

burger-mac-620Panem et circenses! Tak krzyczy tłum wygłodniały sensacji. Tłum sensację dostał dzisiaj wieczorem, kiedy konto @BurgerKing na Twiterze zostało zhakowane. Zamiast wspaniale ociekających tłuszczem królewskich burgerów mieliśmy Złote Łuki McDonalds’a i Fish McBites. Tłum zawołał hura i wszyscy, którzy to zauważyli co rychlej poczęli informować znajomych i tym wydarzeniu.

Jak podaje @AnonymousWith @BurgerKing getting hacked they got a 30% rase in followers, remember to unfollow. Takiego wzrostu popularności życzyłby sobie każdy w tak krótkim czasie. Konto królewskich burgerów zostało zawieszone, nie znalazłem póki co żadnej oficjalnej wypowiedzi na ten temat. Ciekawe jaka będzie reakcja na przejęcie konta. Posiedzę więc z kawusią i pączkiem, i popatrzę dalej na współczesne igrzyska, gdzie areną jest internet, a gladiatorami specjaliści od PR’u, marketingowcy i magicy social media.

Przy okazji, zauważam że nic się nie zmienia. Od kilku tysięcy lat chcemy tak niewiele – Panem et circenses!

About the author

Ioannes Oculus

Passionate book lover addicted to fantasy, interested in astronomy, family history, technology, social media and foreign languages. Currently working in IT company.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.