Na poważnie

Ewakuacja Altusa!

Altus tuż po ewakuacji.
Written by Ioannes Oculus
Altus tuż po ewakuacji.

Altus tuż po ewakuacji.

Dzisiaj po godzinie 13:00 usłyszałem w trakcie pracy informację o konieczności opuszczenia budynku z “powodów technicznych”. Od razu podejrzewaliśmy bombę, co też się potwierdziło już po opuszczeniu budynku. Pieszo z 16. piętra udałem się na miejsce zbiórki. Trzeba przyznać, że wszystko zostało dobrze na taką okazję zaplanowane. Ewakuacja przebiegła sprawnie i spokojnie. Pozostało nam czekać na dalszy.

Także na stronie Dziennika Zachodniego została potwierdzona informacja o podłożeniu bomby. Pierwsze miało być ewakuowane kino, gdzie jednak nie znaleziono bomby. Potem ewakuowano inne części budynku. Jak wyjeżdżałem do domu pod wieżowcem zjawiały się kolejne wozy policyjne.

Nastroje w parku przy pomniku Powstańców Śląskich były jednak dosyć pozytywne. Polskim zwyczajem potrafiliśmy obrócić trudną sytuację w dowcipy i żarty. Gdyby nie powód, którym była w końcu ewakuacja, atmosferę można by nazwać piknikową. Moim zdaniem to bardzo pozytywna sprawa. Więcej stresu miały osoby na wyższych stanowiskach z firm mieszczących się w Altusie, gdyż musiały poinformować klientów w przerwie w dostawie usług. Musieli także zorganizować w miarę możliwości jakieś formy zastępcze. Niektórzy z pracowników udali się do innych miejsc, gdzie mogli kontynuować pracę.

dopisek:

Około godziny 17:00 sytuacja była już opanowana i Altus znów może być normalnie eksploatowany.

About the author

Ioannes Oculus

Passionate book lover addicted to fantasy, interested in astronomy, family history, technology, social media and foreign languages. Currently working in IT company.

2 Comments

    • Od nas też potem niektórzy poszli chyba, ale ci co mieli czekać na miejscu na zakończenie akcji. Ciekawe, że jak schodziliśmy z 16. to dopiero na 11. ludzie się pojawili na klatce ewakuacyjnej. Szybcy byliśmy jak mało kto 😉
      Dzięki za pozdrowienia i nawzajem 🙂

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.