Na poważnie

Ewakuacja Altusa!

Altus tuż po ewakuacji.
Written by Ioannes Oculus
Altus tuż po ewakuacji.

Altus tuż po ewakuacji.

Dzisiaj po godzinie 13:00 usłyszałem w trakcie pracy informację o konieczności opuszczenia budynku z “powodów technicznych”. Od razu podejrzewaliśmy bombę, co też się potwierdziło już po opuszczeniu budynku. Pieszo z 16. piętra udałem się na miejsce zbiórki. Trzeba przyznać, że wszystko zostało dobrze na taką okazję zaplanowane. Ewakuacja przebiegła sprawnie i spokojnie. Pozostało nam czekać na dalszy.

Także na stronie Dziennika Zachodniego została potwierdzona informacja o podłożeniu bomby. Pierwsze miało być ewakuowane kino, gdzie jednak nie znaleziono bomby. Potem ewakuowano inne części budynku. Jak wyjeżdżałem do domu pod wieżowcem zjawiały się kolejne wozy policyjne.

Nastroje w parku przy pomniku Powstańców Śląskich były jednak dosyć pozytywne. Polskim zwyczajem potrafiliśmy obrócić trudną sytuację w dowcipy i żarty. Gdyby nie powód, którym była w końcu ewakuacja, atmosferę można by nazwać piknikową. Moim zdaniem to bardzo pozytywna sprawa. Więcej stresu miały osoby na wyższych stanowiskach z firm mieszczących się w Altusie, gdyż musiały poinformować klientów w przerwie w dostawie usług. Musieli także zorganizować w miarę możliwości jakieś formy zastępcze. Niektórzy z pracowników udali się do innych miejsc, gdzie mogli kontynuować pracę.

dopisek:

Około godziny 17:00 sytuacja była już opanowana i Altus znów może być normalnie eksploatowany.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

2 Comments

    • Od nas też potem niektórzy poszli chyba, ale ci co mieli czekać na miejscu na zakończenie akcji. Ciekawe, że jak schodziliśmy z 16. to dopiero na 11. ludzie się pojawili na klatce ewakuacyjnej. Szybcy byliśmy jak mało kto 😉
      Dzięki za pozdrowienia i nawzajem 🙂

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.