Languages Podcasts Polish Polish with John

Paweł Edmund Strzelecki – Polish with John #129

Written by Ioannes Oculus

Have you heard about Paul Edmund Strzelecki? He’s quite famous in Australia. There are mountains and a river named after him there. Why? Find it out in this episode. Enjoy listening! 🙂

Transcript

Cześć! Co u was słychać? Witajcie w kolejnym podcaście “Polish with John”. Nazywam się Jan Oko i chcę Wam pomóc w nauce języka polskiego.

Czy wiecie jak nazywa się najwyższa góra Australii? To góra Kościuszki, która ma wysokość 2228 metrów nad poziomem morza. Tadeusz Kościuszko jednak nie był nigdy w Australii, więc skąd wzięła się tam góra jego imienia? Jednak to nie jedyne miejsce w Australii, które nosi imię Polaka. Są tam też: góry Strzeleckiego, góra Strzeleckiego, rzeka Strzeleckiego, pustynia Strzeleckiego… Hmmm… Trochę to podejrzane, że tyle miejsc nosi imię Strzeleckiego. I czy ma to jakiś związek z górą Kościuszki? […]

Pełną transkrypcję tego odcinka możecie znaleźć na moim Patreonie. To tylko $1 miesięcznie.

–> https://www.patreon.com/posts/54107945 <–

Dziękuję Wam bardzo za wysłuchanie tego odcinka. Na moim profilu na Patreon znajdziecie transkrypcję. Jest ona dostępna już za $1 miesięcznie. Tym, którzy mnie na Patreonie już wspierają, bardzo dziękuję! Zapraszam oczywiście na mój blog ioannesoculus.com albo polishwithjohn.com, na Telegram, gdzie prowadzę grupę  Polish with John. Możemy tam pogadać sobie po polsku. Jestem także na wielu innych mediach społecznościowych. Jeszcze raz wam dziękuję za dzisiejsze spotkanie. Trzymajcie się zdrowo i trzymam za was kciuki! Do usłyszenia!


In the podcast, I used Sour Tennessee Red by John Deley and the 41 Players; source: https://www.youtube.com/audiolibrary/music (attribution not required)

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.