Wieści

Fanowski mobbing na George R.R. Martinie

Sława ma swoją cenę i to dosyć wysoką. Przekonał się o tym autor Gry o Tron, m.in.  podczas pobytu w Edynburgu na festiwalu książek. Jak czytamy w The Guardian, Martin miał powiedzieć, że przez sławę został poddany mobbingowi przez fanów.

“Gdybym mógł klaśnięciem dłoni spalić każdy telefon z aparatem, przysięgam, że bym to zrobił!” – miał powiedzieć George Martin dla The GuardianSaturday’s Review. Jego książki z cyklu Pieśń Lodu i Ognia oraz serial na ich podstawie przyniosły mu międzynarodową sławę. Autor wspomina, że jeszcze trzy, cztery lata temu mógł przystanąć na ulicy, aby posłuchać muzyków czy spokojnie iść na przedstawienie, a przez cały tydzień pobytu w Edynburgu rozpoznały go może trzy osoby. Wtedy dawanie autografów sprawiało mu radość.

Obecnie jest rozpoznawany praktycznie co chwilę i narzeka, że nie może spokojnie wyjść na miasto. Przyznaje, że to wspaniałe mieć tylu fanów, którzy w większości są całkiem miłymi ludźmi, którzy kochają książkę i serial. “Jest ich jednak za dużo i to po prostu nie ma końca.”

źródło zdjęcia autora: Wikipedia

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.