Konkursy

W magicznej kawiarni… pełno kotów!

Written by Ioannes Oculus

Konkurs PoniedziałekTo się musiało tak skończyć! Wszystko przez te koty! Artur nawet nie widział ile ich jest!

Minął ciężki poniedziałek, więc wieczorem możemy powrócić do naszej historii. Ty razem wybraliśmy ciąg dalszy autorstwa Anny Sójki.

Odkąd Artur pamiętał prześladował go pech. Choć to może nie jest zbyt precyzyjne określenie. Pech jedynie towarzyszył mu niczym cień. Prześladował natomiast wszystkich wokół. Dobrze wiedział że to szybko może się zmienić. Jak cisza przed burzą. Nigdy nie wiedział kiedy zaatakuje. Lecz wtedy był tego pewny. Niestety, trafiło na Nią. To była cioteczna babka Róża. Zmarła po cichu, a on odziedziczył po niej kawiarnie wraz z gromadą kotów, które niczym nieskrępowane spacerują po dwóch sporych pomieszczeniach pełnym drapaków, legowisk i innych akcesoriów uszczęśliwiających mruczki.

77slow-02-900Artur spędził z nimi już ponad tydzień, a ciągle nie był pewien ich liczby. Dwa razy doliczył się piętnastu, raz wyszło mu 12 a raz aż 18. Pochłaniały tony jedzenia, a mleko kupował skrzynkami. Prześladujący go pech dopadł nie tylko ciotkę, ale i jego. Wiedział, że nikt nie kupi kawiarni pełnej kotów, nie mógł też się ich pozbyć. Taka była ostatnia wola ciotki. Postanowił, że zajmie się interesem. Właśnie nasypywał karmy do ogromnej miski gdy weszła ona.

Pani Anna otrzymuje od nas nagrodę – książkę. Przed Wami natomiast zadanie dopisania ciągu dalszego. Pojawia się kolejna “ona”. Kim jest? Przyjaciółką czy wrogiem? A może ona, to konkurencje? Wszystko w Waszych rękach! Przysyłajcie Wasze propozycje na adres: konkurs[małpa]kochamksiazki.pl.

Piotr Rowicki, "Fatum"

Piotr Rowicki, “Fatum”

W tym tygodniu możecie wygrać książkę pt. Fatum Piotra Rowickiego.

„Fatum” to zbiór dziesięciu gdańskich pereł kryminalnych. Najczarniejsze z czarnych, humor, makabra, groteska prosto z barokowej „Wenecji Północy”. W rolach głównych ludzkie namiętności oraz plejada odszczepieńców i zwyrodnialców. Szaleństwo, zbrodnia w afekcie, morderca o skłonnościach poetyckich. Dwór Artusa i podłe spelunki. Port i Wyspa Spichrzów. Zamtuzy i kościoły. Rajcy, kupcy, marynarze, złotnicy i wampiry. Ktoś nastaje na życie Heweliusza? Ktoś sprzedaje podejrzane pomarańcze? A wszystkich łączy niezwykłe miejsce. Oto Gdańsk, jakiego nie znacie. Czas zmierzyć się z demonami przeszłości. Poznajcie nowe oblicze miasta nad Motławą.

Regulamin konkursu:

1. Kolejne edycje konkursu ogłaszane są w wybrane przez redakcję „Kocham Książki” poniedziałki.
2. Konkurs polega na rozwiązaniu zadania podanego w odpowiednim poście na stronie kochamksiazki.pl .
3. Termin nadsyłania rozwiązań upływa o północy z piątku na sobotę.
4. W konkursie biorą udział zgłoszenia przesłane drogą mailową na adres konkurs[małpa]kochamksiazki.pl. Spośród nadesłanych Redakcja wybiera jedno najbardziej spełniające kryteria oceny postawione z zadaniu konkursowym.
5. Wyróżnione zgłoszenie zostaje nagrodzone wcześniej ustaloną nagrodą. Nagrody wysyłane są pocztą.
6. Uczestnicy nagrodzeni zostają o tym powiadomieni pocztą elektroniczną. Aby otrzymać nagrodę należy podać adres wysyłki (dane adresowe te po użyciu w celach wysyłki nie są przechowywane ani przetwarzane).
7. Zgłoszenia przesłane na konkurs mogą zostać opublikowane na stronie Kocham Książki.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.