Konkursy

Wiosna kwitnie wkoło!

Written by Ioannes Oculus

Konkurs PoniedziałekDzień dobry!

Nawet bardzo dzień dobry, bo za oknami w końcu jest wiosennie. Robi się ciepło i słonecznie. Na mnie więcej słońca zawsze działa pozytywnie. Nawet w takich tygodniach jak ten, gdy chodzę smarkaty i pociągający, a do tego w pracy na nocną zmianę. To wszystko nie jest ważne, bo jest słońce!

Właśnie takie poniedziałki lubię – ciepłe, pogodne i pozytywnie nastawiające do życia. Do tego jeszcze poniedziałki z dobrą lekturą, bo piszecie coraz bardziej wciągające opowiadanie! Ostatnio do Artura przyszła nieznajoma kobieta i zaoferowała mu pomoc. Zakończyliśmy tak:

– Obiecałam Róży, że będę w pobliżu i pomogę Ci gdy uznam to za stosowne. – mówiła dalej, podczas gdy Artur zmuszał szare komórki do wysiłku. Przeszukiwał meandry pamięci przywołując wszystkie poznane kobiety, dziewczyny, panie z sąsiedztwa i inne przedstawicieli płci pięknej.
– Jak to „stosowne”? – spytał nie przestając analizować. Ile ona może mieć lat? Wygląda młodo – góra na trzydzieści, ale przecież kobiety mają sposoby na ukrycie wieku – makijaż, patałaszki.
– Nie czas na wyjaśnienia. Nie musisz wiedzieć wszystkiego. – odpowiedziała chłodno.

Wybór ciągu dalszego był niczym droga przez mękę. Wasze propozycje stają się coraz ciekawsze! Chyba trzeba będzie znaleźć jakiś nowy sposób wyboru kontynuacji, może jakieś jury trzeba będzie powołać, głosowania robić. Jednak póki co sam dźwigam ciężar odpowiedzialności. Jednak ad rem, czyli oto kolejne 77 słów (+/- 15%):

W jej głosie zagrały ostrzegawcze nuty, przyprawiając Artura o gęsią skórkę. Ta kobieta miała w sobie coś niepokojącego. Groźbę ukrytą za równiutkimi, białymi ząbkami. Uśmiech nieznajomej  bardziej przypominał grymas, jakim drapieżnik obdarza ofiarę.
– Miałam z twoją babcią dość – kobieta zastanowiła się, dobierając właściwe słowo – specyficzną umowę.
– Przecież czynsz płacę regularnie.
Nieznajoma zmierzyła chłopaka niedowierzającym spojrzeniem, po czym wybuchła śmiechem, od którego gorsze byłby jedynie paznokcie drące o tablicę. Nim się uspokoiła, Artur zauważył, że do tej pory nieokiełznane stado kotów gdzieś się ulotniło.

Autorem powyższego jest Piotr Szczeponik, który otrzymuje od nas książkę Patera V. Bretta oraz kubek! Gratulacje! Cała historia jest oczywiście dostępna na naszej stronie: Poniedziałkowa historia.

Marina Lewycka, "Zarys dziejów traktora po ukraińsku"

Marina Lewycka, “Zarys dziejów traktora po ukraińsku”

Zachęcamy Was do dalszego pisania. Pytań pojawia się mnóstwo. Choćby to, dlaczego wszystkie koty uciekły przez nieznajomą? Oczywiście jak co tydzień jest nagroda, tym razem mamy dla Was na rozweselenie, czyli Zarys dziejów traktora po ukraińsku Marina Lewyckiej.

Co zrobią dwie zupełnie różne od siebie i wiecznie skłócone siostry, córki ukraińskich emigrantów, gdy ich ponadosiemdziesięcioletni owdowiały ojciec, nagle oznajmi im, że oto znalazł miłość swojego życia?. Wychowana w Anglii Nadia jest przeciwieństwem starszej wiekiem apodyktycznej Wiery, na której ciążą doświadczenia komunizmu. Osiągnięcie porozumienia wydaje się niemożliwe. Do czasu

Zakończę dziś piosenką, bo tak pięknie na dworze, że aż się śpiewać chce!

Regulamin konkursu:

1. Kolejne edycje konkursu ogłaszane są w wybrane przez redakcję „Kocham Książki” poniedziałki.
2. Konkurs polega na rozwiązaniu zadania podanego w odpowiednim poście na stronie kochamksiazki.pl .
3. Termin nadsyłania rozwiązań upływa o północy z piątku na sobotę.
4. a. W konkursie biorą udział zgłoszenia przesłane drogą mailową na adres konkurs[małpa]kochamksiazki.pl. Spośród nadesłanych Redakcja wybiera jedno najbardziej spełniające kryteria oceny postawione z zadaniu konkursowym. Umieszczenie wybranych zgłoszeń na portalu Facebook nie ma wpływu na ostateczny wybór redakcji (nie prowadzimy tzw. „głosowania lajkami”).
4. b. Nadsyłane kontynuacje mają mieć długość „mniej więcej” 77 słów. Przyjmuje się zakres +/- 15% (11 słów). Znak myślnika, liczony przez niektóre programy jako słowo, nie jest uwzględniany w tej liczbie.
5. Wyróżnione zgłoszenie zostaje nagrodzone wcześniej ustaloną nagrodą. Nagrody wysyłane są pocztą.
6. Uczestnicy nagrodzeni zostają o tym powiadomieni pocztą elektroniczną. Aby otrzymać nagrodę należy podać adres wysyłki (dane adresowe te po użyciu w celach wysyłki nie są przechowywane ani przetwarzane).
7. Zgłoszenia przesłane na konkurs mogą zostać opublikowane na stronie Kocham Książki.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.