Konkursy

Pióra i klawiatury do rąk! Jest konkurs!

Written by Ioannes Oculus

Często prosta historia wydaje się nudna, szara i bez polotu. Na szczęście to tylko pozór. David Lynch w filmie o jakże znaczącym tytule Prosta historia pokazał jak ważne jest właśnie to, co zwyczajne. Podobnie udało się to Gavinowi Extence. Jego książka Wszechświat kontra Alex Woods słusznie bije rekordy popularności. Pozornie jej osią jest upadek meteorytu, ale tak naprawdę to opowieść o przyjaźni i życiu, opowieść głęboko przejmująca, a jednocześnie unikająca “przefilozofowania”.

Extence uniknął patosu, oceny czy głęboko nudnych filozoficznych monologów wewnętrznych bohaterów. On po prostu opowiedział historię. Zwyczajnie, bez zbędnych efektów specjalnych przysłaniających istotę rzeczy. Czyta się ją jednym tchem, a po lekturze człowiek przez kilka dni chodzi w innym stanie i zastanawia się nad najbardziej fundamentalnymi pytaniami. Rodzi się w nas także świadomość, że nasze życie, pozornie zwyczajne, może być pełne pięknych i ciekawych historii. W związku z tym ogłaszamy konkurs!

Napiszcie swoje małe opowiadanie, prostą historię fikcyjną bądź prawdziwą. Zachęcamy, aby miała ona pozytywne przesłanie. Przysyłajcie je mailem na adres konkurs[małpa]kochamksiazki.pl do niedzieli, do południa. Zalecana długość to 300 – 1000 słów.

Trzy najlepsze opowiadania zostaną nagrodzone! Nagrody to książka Wszechświat kontra Alex Woods ufundowana przez Wydawnictwo Literackie. Książki postaramy się dostarczyć tak, abyście mogli z nimi pojawić się na Big Book Festival i zgarnąć autograf Gavina Extence’a! Co więcej, zwycięscy otrzymają także jednorazowy kupon rabatowy na zakupy ebooków w księgarni Woblink. Za kupon będzie przysługiwać aż 40% zniżki.

logo_WL_60

nw_logoB_retina

 

Nie ma więc na co czekać, tylko pisać, zgarnąć książkę i autograf, a potem iść na tanie zakupy.

Regulamin konkursu:

1. Konkurs polega przesłaniu opowiadania w bardzo krótkiej formie (zalecana od 300 do 1000 słów). Dłuższe formy będą także akceptowane, choć redakcja zastrzega sobie możliwość ich oceny po fragmencie w razie większej ilości zgłoszeń
2. Termin nadsyłania rozwiązań upływa o godzinie 12 w południe 8 czerwca (niedziela).
3. W konkursie biorą udział zgłoszenia przesłane drogą mailową na adres konkurs[małpa]kochamksiazki.pl z opowiadaniami zapisanymi jako załączniki w formie plików MS Word lub Open Office.
4. Redakcja wybierze najlepsze opowiadania, które zostaną nagrodzone.
5. Uczestnicy nagrodzeni zostają o tym powiadomieni pocztą elektroniczną. Aby otrzymać nagrodę należy podać adres wysyłki (dane adresowe te po użyciu w celach wysyłki nie są przechowywane ani przetwarzane).
6. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 9 czerwca 2014 (poniedziałek).
7. Prawa autorskie do tekstów zatrzymują autorzy. Udział w konkursie jest jednocześnie zgodą na publikację tekstu na stronie kochamksiazki.pl. Autorzy mają prawo swobodnie publikować teksty nadesłanych opowiadań wedle własnej woli.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.