Konkursy

Na dzień dziecka!

Written by Ioannes Oculus

Dzisiaj dzień dziecka!

Z tej okazji oczywiście składamy wszystkim dzieciom najlepsze życzenia. Mamy nadzieję, że zetkniecie się w życiu z wieloma wspaniałymi książkami i przeżyjecie fantastyczne przygody! Wszystkim życzymy, abyście mieli w sobie coś z dziecka, tą ciekawość świata i otwarcie na to, co niedostępne dla osób bez wyobraźni. Mamy książki i one pozwalają na zachować świeżość umysłu dziecka, choć mądrzejszego o kolejne doświadczenia!

Sylwia Chmiel, "Rymowanki Cezarego"

Sylwia Chmiel, “Rymowanki Cezarego”

Oczywiście taki dzień nie mógłby obejść się bez konkursu! Do wygrania jest wspaniała książka z wierszami dla najmłodszych zaopatrzona dodatkowo w płytę CD. Mowa jest dokładnie o Rymowankach Cezarego autorstwa Sylwii Chmiel.

Jest to zbiór 19 wierszy, które napisał zając Cezary, przyjaciel misia Gabrysia – tytułowego bohatera opowiadań Sylwii Chmiel (S. Chmiel, Miś Gabryś i przyjaciele, Gdańsk: Wydawnictwo Harmonia). Bohaterami tych utworów są zwierzęta (m.in. ćma, ślimaki i świnka, kaczka), rośliny (m.in. muchomor, ogórek) i ludzie (np. Grzegorz, który nie chciał się ostrzyc). Wiersze są zabawne, radosne, wywołują na twarzach dzieci uśmiech.

Książka adresowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wiersze zawierają dużą liczbę ćwiczeń artykulacyjnych oraz wyrazów dźwiękonaśladowczych, które doskonale ćwiczą cały aparat mowy: oddychanie, fonację (głos), prozodię (melodię, akcent i rytm mowy), słuch fonematyczny, sprawność i koordynację narządów mowy, artykulację. Pod wierszami znajdują się również ćwiczenia oparte na zabawie i naśladowaniu.

Wystarczy wysłać na adres konkurs [małpa] kochamksiazki.pl zdjęcie Waszego dziecka, któremu czytacie dowolną książkę. Autor albo autorzy najładniejszego zdjęcia zostanie nagrodzony Rymowankami Cezarego. Spieszcie się! Macie czas tylko do jutra, do północy! Ogłoszenie wyników w przyszłym tygodniu.

Gdyby ktoś nie załapał się na nagrodę, to książkę zawsze można kupić na stronie wydawnictwa Harmonia.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.