Wieści

Łódź promuje czytelnictwo

Dostaliśmy dzisiaj bardzo ciekawą informację, zwłaszcza dla mieszkańców Łodzi i okolic. W ramach Międzynarodowych Targów Łódzkich powstała bowiem nowa inicjatywa – I Salon Ciekawej Książki, który odbędzie się w dniach 9 – 11 grudnia w Hali EXPO w Łodzi.

Jak informują organizatorzy, jego ideą jest “promowanie czytelnictwa poprzez przedstawienie pełnej i różnorodnej oferty wydawniczej”. Do udziału zaproszone zostały przeróżne instytucje takie jak wydawnictwa, księgarnie, hurtownie, biblioteki oraz firmy i instytucje z branży kulturalnej. Dodatkowo w ramach Salonu odbędzie się również Salonik Antykwaryczny. Ponadto w tym samym czasie w Łodzi odbywać się będzie Festiwal PULS LITERATURY , organizowany od wielu lat przez Śródmiejskie Forum Kultury. Część spotkań w ramach Festiwalu odbędzie się na terenie targów.

Więcej informacji będzie można znaleźć na stronie www.mtl.lodz.pl/ksiazka oraz na profilu na portalu Facebook.com.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.