Wieści

Premiera “Strażniczki Zastępu”

Michał Solanin, "Strażniczka Zastępu"

Michał Solanin, "Strażniczka Zastępu"

Już jutro odbędzie się premiera książki Michała Solanina, zatytułowanej „Strażniczka Zastępu”. To druga powieść w dorobku autora.

Michał Solanin – ur. w roku 1977 w Sandomierzu. Pisarz, publi­cysta i dziennikarz, absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Publikował na łamach m.in. “Tygodnika Nadwiślańskiego”, magazynu „Tylko Rock” oraz czołowych portali internetowych. Debiutował w roku 2009 powieścią „Ostatni Nefilim”. Prywatnie miłośnik odtwórstwa historycznego, muzyki metalowej, yerba mate i dawnych żaglowców.

„Strażniczka Zastępu” to powieść przenosząca nas do świata znanego z nordyckiej mitologii. Świata okrutnych bogów, mężnych wojowników, przebiegłych Walkirii oraz straszliwych olbrzymów. To świat, gdzie życie jest ciężkie i surowe jak zima w Hrimthursheimie, a każdy dzień oznacza nową walkę o przetrwa­nie. Tu często honor i odwaga nie wystarczą. Równie ważny jest spryt i oszustwo. Wszystkie chwyty dozwolone, żeby uciec przed groźbą Ragnaroku.

Patronat medialny nad „Strażniczką Zastępu” objęły portale: granice.pl, nakanapie.pl oraz gildia.pl. Książka będzie dostępna zarówno w wersji e-book jak i drukowanej. Miłośnicy fantastyki będą mieli okazję zapoznać się z książką podczas ogólnopolskiego konwentu Krakon w dniach 30.06 – 03.07.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.