Wieści

Spotkanie z Jackiem Piekarą – Oświęcim 26.06.2011

Jacek Piekara

Dziś odbyło się spotkanie z Jackiem Piekarą, zorganizowane przez Oświęcimski Klub Fantastyki w ramach Wakacyjnego Weekendu Fantastycznego. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury.

Na miejscu zjawiło się sporo fanów, którzy szyli pytaniami jak serią z karabinu. Jednak ciekawsze od pytań były udzielane odpowiedzi. Dla niecierpliwie wyczekujących kolejnych publikacji pana Jacka mamy same dobre wiadomości. Seria o Mordimerze póki co sie nie kończy. A jak się skończy, pojawi się powieść opisująca początki alterantywnego świata, który znamy z Inkwizytora. Będzie kontynuacja Necrosis i powieść zamykająca klamrą wszystkie opowieści o Mordimerze, jakie ukazały się dotychczas.

Nie zabrakło pytań o to skąd biorą się pomysły na kolejne powieści czy opowiadania – inspiracją Jacka Piekary może stać sie wszystko: serial, film, artykuł w gazecie, nawet sen. Nie zdradzę chyba tajemnicy, że początkiem idei Stowarzyszenia Nieumarłych Polaków było obejrzenie serialu “Buffy, postrach wampirów”  😉

Jacek Piekara to niesamowicie ciekawy człowiek z szerokim wachlarzem zainteresowań jeśli chodzi o tematykę twórczości. Do pisania przygotowuje się szczegółowo, przeprowadzając dokładny research. Zafascynowany Polską szlachecką, darzący ogromnym sentymentem Trylogię Sienkiewicza, wpadającym w skrajność przypomina, że fantastyką można nazwać również twórczość Bułhakowa, Homera czy Mickiewicza.

I najważniejsze – Jacek Piekara też KOCHA KSIĄŻKI. Mam to na piśmie 😉

 

Dla tych, którzy w spotkaniu uczestniczyć nie mogli, publikujemy filmy. Więcej zdjęć ze spotkania możecie zobaczyć w naszym profilu na Facebook’u.

Książki Jacka Piekary można niedrogo kupić w księgarni internetowej Selkar.pl!

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=OELVS9kmc4c
http://www.youtube.com/watch?v=pYIfDlceOHs

http://www.youtube.com/watch?v=RtLk1nBOh1g

http://www.youtube.com/watch?v=zILp1MKB7Qo

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

1 Comment

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.