Wieści

Sto lat, Fabryko!

Fabryka Słów

Czy dentysta i prawnik mogą założyć wydawnictwo? Odpowiecie, że tak. A jaka jest szansa, że wydawnictwo to utrzyma się na rynku przez 10 lat? Jeśli za projekt bierze się dwóch pasjonatów, nie może się nie udać. W taki właśnie sposób rozpoczęła się przygoda Eryka Górskiego i Roberta Łakuty, przygoda, która trwa do dziś.

W 2001 roku wspomniani wyżej panowie postanowili założyć wydawnictwo, wydawnictwo skrojone poniekąd pod własne potrzeby i zainteresowania. Ich debiutem było wydanie “Kronik Jakuba Wędrowycza” Andrzeja Pilipiuka. Dziś żaden entuzjasta polskiej fantastyki nie powie, że nie zna tego autora. Dziesięć lat temu było jednak zupełnie inaczej.

Fabryka Słów stawia nie tylko na sprawdzonych autorów, nie wahają się wydawać książek debiutantów. Z najnowszych, wystarczy wspomnieć rewelacyjne “Dożywocie” Marty Kisiel. Do tego rewelacyjni ilustratorzy i graficy – książki więc nie tylko dobrze się czyta, jest też na czym oko (hmmm…) zawiesić. Wierzcie mi, mam czasem wrażenie, że ich książki wołają do mnie ze sklepowej półki: “zabierz mnie do domu!”.

W tym roku Fabryka Słów obchodzi okrągłą, dziesiątą rocznicę działalności. Z tej okazji chcemy Wam życzyć, droga Fabryko, kolejnych dziesięcioleci sukcesów wydawniczych, ton zadrukowanego papieru, milionów sprzedanych książek, setek świetnych autorów, a przede wszystkim wiernych fanów i czytelników.

Pozdrawiamy, załoga Kocham Książki.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.