Wieści

Wojciech Mann, “RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą”

 

Wojciech Mann, "RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą"

Wojciech Mann, “RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą”, [Wydawnictwo ZNAK], Kraków 2010

Nie ma chyba w naszym kraju osoby, która przynajmniej nie kojarzy nazwiska Wojciecha Manna. Ten dziennikarz radiowy i telewizyjny jest niesamowicie barwną i charakterystyczną postacią szeroko pojętego szołbiznesu. Z wykształcenia anglista, od lat 60. związany z muzyką. Swoją medialną karierę zaczynał od współpracy z Rozgłośnią Harcerską, później związał się z III Programem Polskiego Radia. W latach 70. zaczął również swoją przygodę z Telewizją Polską. Szerszej publiczności znany jest z popularnego talk show MdM, który prowadził wraz z Krzysztofem Materną. Od kilkunastu lat prowadzi telewizyjną Szansę na sukces.

Książka “RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą” opowiada przede wszystkim o niesamowitej pasji autora, jaką jest muzyka. Towarzyszymy mu, niejako od początku, kariery radiowca. Poznajemy drogę, jaką przebył, by w szarej i smutnej Polsce lat, jak sam określa “zamierzchłych”, zagościła muzyka zachodnia, zarówno europejska jak i amerykańska. Poznał najlepszych z najlepszych muzyków, zaśpiewał What a Wonderful World z samym Steviem Wonderem. Wiedzieliście, że jest również autorem tekstów piosenek?

Dla mnie Wojciech Mann to przede wszystkim inteligentny, niesamowity człowiek, ze sporą dawką dystansu do świata, a nade wszystko do samego siebie. W takim właśnie tonie napisana jest jego książka. Oprócz faktów dotyczących rynku muzycznego w Polsce i nie tylko, opowiada jak odmładzało się zajechane winyle, w jaki sposób udawało mu się nawiązywać znajomości z takimi sławami jak Rolling Stones i jak podłączyć sprzęt koncertowy na zapałki.

Dla mnie obowiązkowa pozycja do przeczytania. Lekka i przyjemna, a przy tym pełna tajemnic o jakich my, młode pokolenie, nie mamy pojęcia. Nie ukrywam również, że książka wzbudziła we mnie pewną dawkę zazdrości – o to, że można tak bardzo kochać swoją pasję i tak bardzo jej się oddawać.

Książkę możecie kupić w księgarni Centrum Taniej Książki – Selkar.pl.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.