Wieści

Ekranizacja “Nielegalnych” – nowe informacje

Written by Ioannes Oculus
Grzegorz Kempinsky

Grzegorz Kempinsky

Właśnie otrzymaliśmy kilka nowych informacji o filmie, który ma powstać na podstawie bestsellerowej powieści Vincentego V. Sewerskiego.

Adaptację książki przygotowuje Grzegorz Kempinsky, który będzie reżyserem filmu. Obsadę poznamy natomiast najwcześniej latem przyszłego roku. Producentem filmu jest Farat Film, Robert Sojka.

Ukończył Łódzka Szkołę Filmową, jest reżyserem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, trzykrotnym laureatem nagrody Złotej Maski za najlepszą reżyserię teatralna. W wywiadzie dla City Magazine mówi: “Twórca nie powinien się bać. A już na pewno nie powinien się bać śmieszności czy nowych wyzwań. Różne już rzeczy w życiu robiłem. Pracowałem w tartaku, byłem kelnerem, sprzedawcą farb i tapet, reżyserowałem pokazy mody czy prezentacje butów, piszę komercyjne scenariusze, zajmuję się publicystyką, dokumentem i teatrem. Twórczość jest wyzwaniem. Nabierasz doświadczeń i bogatszy o nie – mocniejszy możesz działać dalej”.

Panu Grzegorzowi kibicujemy z całego serca! Was drodzy Czytelnicy będziemy oczywiście informować na bieżąco o postępach prac przy produkcji filmu.

źródła (zdjęcie): http://www.teatrslaski.art.pl/zespol/kempinsky.php

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

1 Comment

  • Szkoda tylko, ze oddali to takiemu rezyserowi…, zobaczcie na oceny jego filmow z dorobku rezyserskiego. Taki scenariusz zepsuc to by byla tragedia, a na to sie zanosi, skad taka absurdalna decyzja????

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.