Czytelnia

Pojechany fragment “Pojechanych Podróży”

Written by Ioannes Oculus
"Pojechane Podróże. Szalone wyprawy Trzech Żywiołów"

"Pojechane Podróże. Szalone wyprawy Trzech Żywiołów"

Gdy za oknem robi się coraz cieplej, dni są coraz dłuższe a słońca coraz więcej umysł sam zaczyna wyrywać się ku wojażom. Dlatego warto sięgnąć po literaturę podróżniczą i chociaż tak urozmaicić sobie oczekiwanie na urlop.

Pojechane Podróże. Szalone wyprawy Trzech Żywiołów

Pod red. Marka Tomalika

To przede wszystkim dobre czytadło, nie tylko dla ludzi z podróżniczych czy eksploratorskich środowisk. (Marek Tomalik)

17 podróżników – to autorzy i bohaterowie książki, których relacje ubarwiają życie i dają impuls do realizacji własnych marzeń. Są bezkompromisowi, prawdziwi z krwi i kości. Różni ich wiek, wykonywany zawód, kierunek i sposób podróżowania, ale łączy jedno – pasja odkrywania świata.

Zebrane w książce historie dotyczą tras pokonanych przez gości Festiwalu Podróżników Trzy Żywioły. Marek Tomalik – duch opiekuńczy i pomysłodawca zaprosił do projektu autorów najciekawszych wypraw ostatnich lat. Intrygujące, zwariowane podróże po całym świecie. W tomie znajdują się opowieści m.in. o wyprawach rozklekotaną, barwną ciężarówką z Pakistanu do Warszawy, traktorem do Argentyny, motorem przez Szlak Jedwabny i wiele innych przygód!

Do książki dołączona jest płyta DVD z filmami podróżniczymi:

  • Długi Marsz 70 lat później
  • Pakistańska ciężarówka
  • Wielki Błękit Morza Czerwonego
  • Traktoriada

Książkę można tanio kupić w internecie 🙂

Click to access Strony-odPOJECHANE_PODROZE.pdf

Moją pasją jest wyciąganie ludzi z domów – mówi Marek Tomalik, duch opiekuńczy książki Pojechane Podróże. Szalone wyprawy Trzech Żywiołów, a potem – wraz z jej autorami – porywa nas w długą podróż przez drogi i bezdroża kontynentów. Pieszo, konno, traktorem, dwupłatowcem, rowerem, motocyklem czy niesamowitą pakistańską ciężarówką. Na lądzie, w powietrzu, pod wodą… Bohaterowie to ludzie zarażeni bakcylem przygody, nietuzinkowi, otwarci na świat, pełni dobrej energii i fantazji. W pasjonujący sposób opowiadają o najpiękniejszych, najdziwniejszych i najgroźniejszych zakątkach Ziemi oraz o swych najbardziej pojechanych podróżach.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.