Wieści

Spotkanie autorskie Andrzeja Pilipiuka

Andrzej Pilipiuk

W najbliższy czwartek, czyli 10 lutego, odbędzie się spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem. Wielbicielom polskiej fantastyki nie trzeba tego autora przedstawiać. Wielki Grafoman, autor m.in. Kronik Jakuba Wędrowycza czy Oka jelenia pojawi się w katowickim salonie Empik, przy ulicy Chorzowskiej 107 (Silesia City Center), gdzie promował będzie swoją najnowsza książkę Wampir z M-3. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 17.30.

Zapewniamy Was, że okazji na spotkanie z taka personą na pewno nie przepuścimy i Was również namawiamy do wzięcia w nim udziału 🙂

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.