Wieści

Drew Karpyshyn, “Star Wars: Dynastia Zła”

Drew Karpyshyn, "Star Wars: Dynastia Zła"

Drew Karpyshyn, "Star Wars: Dynastia Zła"

Drew Karpyshyn, Star Wars: Dynastia Zła, tłum. Błażej Niedziński (tyt. org. Star Wars: Dynasty of Evil), [Amber], Warszawa 2010.

Drew Karpyshyn ur. 28 lipca 1971, autor książki ,, Star Wars: Dynastia Zła” ma na swoim koncie, kilka innych sukcesów. Zaczął pisać serię o życiu i śmierci Mrocznego Lorda Sithów Dartha Bane’a. Dynastia Zła jest ostatnią książką z całej tej serii. Więcej o autorze można poczytać na Wikipedii bądź Bibliotece Ossus. (www.ossus.pl).

Jak sama nazwa wskazuje mamy do czynienia z Gwiezdnymi Wojnami. Ktokolwiek czytał książki, komiksy, bądź widział film albo grał w grę wie, że cała wojna toczy się pomiędzy Jedi a Sithami. Obie strony używają tzw. Mocy, z tym że Jedi pomagają ludziom (chociaż nie zawsze im się to udaje), a Sithowie działają destruktywnie.

Ta książka wprowadza nas w wydarzenia które miały miejsce przed akcją tych filmów. Darth Bane czeka, aż jego uczennica Zannah wyzwie go na pojedynek, który będzie jej ostatecznym testem. Dzięki niemu zostanie Władcą Sithów. Jednak Bane ma wątpliwości co do tego, kiedy to się wydarzy i zaczyna szukać sposobu aby przedłużyć swoje życie. Wtedy mógłby pozbyć się niesfornej Adeptki i poszukać nowego, silniejszego ucznia. W tym celu udaje się za wskazówkami starych manuskryptów dawnych Lordów. Szuka Holokronu potężnego Sitha Dartha Andeddu. Jednak musi zrobić to tak, aby jego uczennica o niczym się nie dowiedziała.

Przy okazji poznajemy historię Serry, córki Caleba, pustelnika który padł ofiarą Bane’a. Jest ona w żałobie po utracie kochanego męża, który został zamordowany przez buntowników. Żyje w rodzinie Królewskiej czekając, aż jej mąż zostanie pomszczony.

Mnie osobiście książka wciągnęła. Dobrze jest usiąść gdzieś w fotelu i poczytać o dziejach Sitha, który uważa się za doskonałego użytkownika Mocy. Czytając I część jego przygód zostałem wciągnięty przez ten tajemniczy świat Gwiezdnych Wojen. Polecam gorąco nie tylko tą, ale i resztę książek o Star Wars. Już wkrótce recenzja ostatniej książki Sagi.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.