Wieści

“To był tylko eksperyment myślowy” – wywiad z Drewem Magarym

Written by Ioannes Oculus
Drew Magary

Drew Magary

Lekarstwo na śmierć, na starzenie się. Wynalezienia takiego medykamentu wstrząsnęłoby naszą cywilizacją. Taka rzeczywistość została opisana w kapitalnej książce Nieśmiertelność zabije nas wszystkich. Jej autor, Drew Magary, jest znany w anglojęzycznym Internecie z udzielania się na blogach sportowych (Deadspin i Kissing Suzy Kolber). Jednak to właśnie książka przyniosła mu wielki rozgłos. Autor zgodził się udzielić nam krótkiego wywiadu, zapraszamy do lektury.

Kocham Książki: Witaj. Na początku chciałbym Ci bardzo podziękować za to, że zdecydowałeś się udzielić tego krótkiego wywiadu dla Kocham Książki i wszystkich fanów z Polski. Wydaje mi się, że pisanie książek wymaga ogromnej wyobraźni. Gdzie poszukujesz inspiracji dla swojej twórczości?

Drew Magary: Do napisania tej książki (Nieśmiertelność zabije nas wszystkich – przyp. K.K.) zainspirował mnie program telewizyjny, który obejrzałem. Mówił on o lekarstwie na starzenie i to spowodowało, że zacząłem się zastanawiać jak naprawdę wyglądałby świat, gdyby ludzie się nie starzeli. To był tylko taki eksperyment myślowy w mojej głowie.

KK: Jak to się stało, że zostałeś pisarzem? Było Ci ciężko zacząć pisać pierwsze opowiadania, pierwszą książkę?

DM: Zaczynałem w reklamie, która jest świetnym treningiem, ponieważ musisz bardzo dużo pisać na różne tematy. Potem zająłem się blogowaniem, głównie na tematy sportowe. Nigdy nie sądziłem, że będę pisał książki,ale gdy tylko podzieliłem całą pracę na mniejsze części, wielkości wpisów na blogu, przestało to być takie zniechęcające.

Drew Magary, "Niesmiertelność zabije nas wszystkich"

Drew Magary, "Niesmiertelność zabije nas wszystkich"

KK: Jak się czułeś, gdy twoja pierwsza książka została opublikowana?

DM:Tak naprawdę to czułem pewne rozczarowanie, ponieważ wcześniej widzi się wiele zaawansowanych wersji edytorskich i wiesz, że sporo osób już je czytało. To nie jest tak, że książka w magiczny sposób pojawia się pewnego dnia. To jest jak długi podjazd, że sama publikacja jest już właściwie jak zwykły dodatek do całości. Ale i tak piłem jak smok tamtej nocy.

KK: Wielu autorów ma swoje ściśle określone warunki, w których pisze. Jak to wygląda w twoim wypadku? Potrzebujesz ciszy i skupienia, aby tworzyć, czy czegoś zupełnie przeciwnego?

DM:  Obecnie potrzebuję ciszy. Kiedyś słuchałem muzyki, jednak teraz już nie potrafię tworzyć przy muzyce.

KK: Nieśmiertelność zabije nas wszystkich przedstawia zupełnie inny świat niż nasz, ludzie mają zupełnie inny sposób myślenia o życiu i przyszłości. Czy było ciężko przewidzieć jak ludzie by się zachowywali, gdyby byli nieśmiertelni?

DM: Jako fundament wziąłem dzisiejsze amerykańskie życie i podałem mu sterydy, z większą ilością hedonizmu i konsumpcji, a potem obserwowałem w jaką stronę to wszystko idzie.

KK: Wziąłbyś lekarstwo na śmierć, gdyby dziś była taka możliwość?

DM: OCZYWIŚCIE (HELL YES)!

KK: Czy jest jakaś postać w twojej książce, z którą się identyfikujesz?

DM: Są jakieś fragmenty mnie samego w Johnym Farrellu, ale po części ma też innych ludzi w sobie.

KK: W jaki sposób patrzysz na przyszłość ludzkości? Jesteś optymistą czy pesymistą?

DM: Jestem właściwie optymistą. Ludzie zasadniczo są w porządku. Kiedy jedziesz autostradą, ludzie nie chcą rzucać w ciebie nożami. No chyba, że żyjesz w Kolumbii.

KK: Ostatnie pytanie także dotyczy przyszłości. Czy mógłbyś nam zdradzić coś ze swoich pisarskich planów?

DM: To póki co jest tajemnicą.

KK: Dziękujemy bardzo za wywiad. Czekamy z niecierpliwością na twoje kolejne książki. Powodzenia!

Zapraszamy do zakupy książki Nieśmiertelność zabije nas wszystkich po niższej cenie!

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.