Languages Podcasts Polish Polish with John

Jak znaleźć nauczyciela? – Polish with John #155

Written by Ioannes Oculus

Do you have a house or a flat? Or maybe you rent it? How would you say that in Polish? This episode will help you with some basics of real estate in Polish. Enjoy listening! 🙂

Transcript

Cześć! Co u was słychać? Witajcie w kolejnym podcaście “Polish with John”. Nazywam się Jan Oko i chcę Wam pomóc w nauce języka polskiego. Podcast ukazuje się dzięki wsparciu moich patronów na portalu Patreon. Za wsparcie serdecznie dziękuję. Jeżeli podoba Ci się moja praca, zapraszam Cię do dołączenia do grona patronów!

W zeszłym tygodniu miałem przyjemność wystąpić w transmisji na żywo na kanale Easy Polish. Tematem spotkania było pytanie o to, jak znaleźć idealnego nauczyciela. Kanał Easy Polish to kanał na Youtubie dla uczących się polskiego, który Wam serdecznie polecam. Możecie się tam nauczyć naturalnego polskiego, takiego, jakim mówimy na co dzień.

W tym odcinku postanowiłem kontynuować ten temat. Podzielę się też trochę własnym doświadczeniem.

[…]

Pełną transkrypcję tego odcinka możecie znaleźć na moim Patreonie. To tylko $1 miesięcznie.

–> https://www.patreon.com/posts/65553603 <–

Serdecznie dziękuję Wam bardzo za wysłuchanie tego odcinka. Jego transkrypcja jest dostępna na moim Patreon za $1 miesięcznie. W niej znajdziecie też mały słowniczek. Bardzo dziękuję wszystkim Wam, którzy mnie na Patreonie już wspieracie.

Moi Patroni od poziomu $3 mają także dostęp do grupy “Polish With John” na Telegramie, gdzie rozmawiamy po polsku, gdzie mogę odpowiadać na wasze pytania i pomagać Wam w nauce. W sobotę Facebook zablokował moje konto bez podania przyczyny. Dlatego, niestety, na razie nie działają grupy i strony na tamtym portalu.

Mam też inny podcast – Wiadomości Radia Prosty Polski, dla tych którzy interesują się polityką, sprawami społecznymi i tym wszystkim, co można znaleźć w radiowych “newsach”. Link jest w opisie tego podcastu.

Jeszcze raz dziękuję wam bardzo za dzisiejsze spotkanie. Trzymajcie się zdrowo i trzymam za was kciuki! Do usłyszenia!


In the podcast, I used Sour Tennessee Red by John Deley and the 41 Players; source: https://www.youtube.com/audiolibrary/music (attribution not required)

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.