Languages Podcasts Polish Polish with John

Moja Ukraina – Polish with John #152

Written by Ioannes Oculus

Do you have a house or a flat? Or maybe you rent it? How would you say that in Polish? This episode will help you with some basics of real estate in Polish. Enjoy listening! 🙂

Transcript

Cześć! Co u was słychać? Witajcie w kolejnym podcaście “Polish with John”. Nazywam się Jan Oko i chcę Wam pomóc w nauce języka polskiego.

Ostatnio nie było podcastów. Bardzo Was za to przepraszam. Nie było to rezultatem lenistwa. Kilka razy próbowałem przygotować nowy podcast. Niestety, bardzo mi trudno się skupić. Żyjemy w czasach strasznej wojny na Ukrainie. Wojny na taką skalę, jakiej świat nie widział od II Wojny Światowej. Do tego wojny, w której bezpośrednio bierze udział jedno ze światowych mocarstw.

[…]

Pełną transkrypcję tego odcinka możecie znaleźć na moim Patreonie. To tylko $1 miesięcznie.

–> https://www.patreon.com/posts/64349908 <–

Serdecznie dziękuję Wam bardzo za wysłuchanie tego odcinka. Jego transkrypcja jest dostępna na moim Patreon za $1 miesięcznie. W niej znajdziecie też mały słowniczek. Bardzo dziękuję wszystkim Wam, którzy mnie na Patreonie już wspieracie.

Moi Patroni od poziomu $3 mają także dostęp do grupy “Polish With John” na Telegramie, gdzie rozmawiamy po polsku, gdzie mogę odpowiadać na wasze pytania i pomagać Wam w nauce. W sobotę Facebook zablokował moje konto bez podania przyczyny. Dlatego, niestety, na razie nie działają grupy i strony na tamtym portalu.

Mam też inny podcast – Wiadomości Radia Prosty Polski, dla tych którzy interesują się polityką, sprawami społecznymi i tym wszystkim, co można znaleźć w radiowych “newsach”. Link jest w opisie tego podcastu.

Jeszcze raz dziękuję wam bardzo za dzisiejsze spotkanie. Trzymajcie się zdrowo i trzymam za was kciuki! Do usłyszenia!


In the podcast, I used Sour Tennessee Red by John Deley and the 41 Players; source: https://www.youtube.com/audiolibrary/music (attribution not required)

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.