Languages Podcasts Polish Polish with John

Porwałem się z motyką na Słońce – Polish with John #138

Written by Ioannes Oculus

When you do something crazy, impossible what do you call this action? When you want to achieve everything but your resources are scarce, what idiom can you use to describe the situation? In this episode, there are a lot of idioms for you to learn! Enjoy listening! 🙂

Transcript

Cześć! Co u was słychać? Witajcie w kolejnym podcaście “Polish with John”. Nazywam się Jan Oko i chcę Wam pomóc w nauce języka polskiego.

Ucz się dziecko, ucz, bo nauka to potęgi klucz. Tak często mówią dzieciom rodzice i nauczyciele. Nauka to bardzo ważna rzecz i warto się dużo uczyć. To korzystne dla nas. Ponadto, od przybytku głowa nie boli, czyli jeżeli jest czegoś dużo, szczególnie czegoś dobrego, na przykład pieniędzy, to nie będzie to problem. Zachęcony tymi powiedzeniami rozpocząłem studia.

[…]

Pełną transkrypcję tego odcinka możecie znaleźć na moim Patreonie. To tylko $1 miesięcznie.

–> https://www.patreon.com/posts/57283375 <–

Dziękuję Wam bardzo za wysłuchanie tego odcinka. Na moim profilu na Patreon znajdziecie transkrypcję. Jest ona dostępna już za $1 miesięcznie. Tym, którzy mnie na Patreonie już wspierają, bardzo dziękuję! Zapraszam oczywiście na mój blog ioannesoculus.com albo polishwithjohn.com, na Telegram, gdzie prowadzę grupę  Polish with John. Możemy tam pogadać sobie po polsku. Jestem także na wielu innych mediach społecznościowych. Jeszcze raz wam dziękuję za dzisiejsze spotkanie. Trzymajcie się zdrowo i trzymam za was kciuki! Do usłyszenia!


In the podcast, I used Sour Tennessee Red by John Deley and the 41 Players; source: https://www.youtube.com/audiolibrary/music (attribution not required)

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.