Languages Podcasts Polish Polish with John

Rok Stanisława Lema – Polish with John #135

Written by Ioannes Oculus

The times are uncertain so I read (again) a small book, written hundreds of years ago but still very, very useful. Do you want to know what book I read? Enjoy listening! 🙂

Transcript

Cześć! Co u was słychać? Witajcie w kolejnym podcaście “Polish with John”. Nazywam się Jan Oko i chcę Wam pomóc w nauce języka polskiego.

Już kiedyś robiłem podcast o Stanisławie Lemie. Ukazał się on w maju 2020 roku. Jednak to rok 2021 jest rokiem Stanisława Lema, więc wypadałoby poświęcić jeszcze jeden podcast, jeden odcinek temu autorowi. Tym bardziej, że 12 września obchodziliśmy jego 100 (setne) urodziny! Postawiłem przeczytać z Wami fragment jednej z jego książek i spróbować wyjaśnić go, uprościć go, żeby łatwiej można było go zrozumieć.

Wybrałem fragment Kongresu Futurologicznego. Jest to książka opublikowana w 1971 roku. Oto jej treść:

[…]

Pełną transkrypcję tego odcinka możecie znaleźć na moim Patreonie. To tylko $1 miesięcznie.

–> https://www.patreon.com/posts/56140545 <–

Dziękuję Wam bardzo za wysłuchanie tego odcinka. Na moim profilu na Patreon znajdziecie transkrypcję. Jest ona dostępna już za $1 miesięcznie. Tym, którzy mnie na Patreonie już wspierają, bardzo dziękuję! Zapraszam oczywiście na mój blog ioannesoculus.com albo polishwithjohn.com, na Telegram, gdzie prowadzę grupę  Polish with John. Możemy tam pogadać sobie po polsku. Jestem także na wielu innych mediach społecznościowych. Jeszcze raz wam dziękuję za dzisiejsze spotkanie. Trzymajcie się zdrowo i trzymam za was kciuki! Do usłyszenia!


In the podcast, I used Sour Tennessee Red by John Deley and the 41 Players; source: https://www.youtube.com/audiolibrary/music (attribution not required)

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.