Languages Podcasts Polish Polish with John

Pierwszy dzień lata – Polish with John #125

Written by Ioannes Oculus

Let’s do some summer and music! It’s already hot, so we can chill out and learn Polish. Enjoy listening! 🙂

Transcript

Cześć! Co u was słychać? Witajcie w kolejnym podcaście “Polish with John”. Nazywam się Jan Oko i chcę Wam pomóc w nauce języka polskiego.

Robi się coraz cieplej, wręcz gorąco. To znaczy, że zbliża się lato. Jest to najcieplejsza, najgorętsza pora roku. W tym roku, czyli w 2021, astronomiczne lato rozpoczęło się 21 czerwca o godzinie 5:32. Jeżeli słuchacie tego podcastu w dniu jego publikacji, to mamy właśnie pierwszy dzień lata! […]

Pełną transkrypcję tego odcinka możecie znaleźć na moim Patreonie. To tylko $1 miesięcznie.

–> https://www.patreon.com/posts/52732501 <–

Dziękuję Wam bardzo za wysłuchanie tego odcinka. Na moim profilu na Patreon znajdziecie transkrypcję. Jest ona dostępna już za $1 miesięcznie. Tym, którzy mnie na Patreonie już wspierają, bardzo dziękuję! Zapraszam oczywiście na mój blog ioannesoculus.com albo polishwithjohn.com, na Telegram, gdzie prowadzę grupę  Polish with John. Możemy tam pogadać sobie po polsku. Jestem także na wielu innych mediach społecznościowych. Jeszcze raz wam dziękuję za dzisiejsze spotkanie. Trzymajcie się zdrowo i trzymam za was kciuki! Do usłyszenia!


In the podcast, I used Sour Tennessee Red by John Deley and the 41 Players; source: https://www.youtube.com/audiolibrary/music (attribution not required)

Fragmenty, cytaty z piosenek:

  • Lato, lato czeka, wykonanie Halina Kunickia, tekst Ludwik Jerzy Kern, Conductor: Edward Czerny, Ensemble: Orkiestra Taneczna PR pd Edward Czerny, Composer: Witold Krzemienski
  • Agnieszka, zespół Łzy
  • Lato, zespół Formacja Nieżywych Schabuff
  • Lato 2000, zespół Sami

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.