Kryminał, thriller, sensacja Recenzje

Angela Marsons — Diabelska gra

diabelska-gra KK
Written by Ioannes Oculus

Kolejna książka autorki bestsellerowego Niemego krzyku! Wschodząca gwiazda brytyjskiej literatury kryminalnej powraca z powieścią, która wciągnie fanów Rachel Abbott, Val McDermid i Marka Billinghama.

Angela Marsons odkryła miłość do pisania w szkole podstawowej, kiedy krótka praca o skałach i morzu przyniosła jej jedyną dobrą ocenę, jaką dostała. Początkowo spisywała historie, które tliły się w niej, po czym bezpiecznie chowała je do szuflady. Po gorących namowach swojego partnera zaczęła zgłaszać opowiadania na konkursy pisarskie organizowane przez Writer’s News, co skutkowało jedną wygraną i trzema wyróżnieniami. Później było już z górki, a jej debiut pt. Niemy Krzyk zyskał szybko wielu fanów na całym świecie.

Im większe zło, tym bardziej niebezpieczna gra…
W brutalnym ataku zostaje okaleczony gwałciciel. Detektyw Kim Stone i jej zespół muszą szybko rozwiązać sprawę. Jednak mściciel dokonuje kolejnych zabójstw i szybko staje się jasne, że chodzi o coś znacznie więcej.
Śledztwo nabiera tempa, a Kim znajduje się w wielkim niebezpieczeństwie staje się celem niebezpiecznego przestępcy, który prowadzi własny, przerażający eksperyment. W starciu z socjopatą, który zna wszystkie jej słabości, detektyw Stone na każdym kroku ociera się o śmierć. Liczba ofiar rośnie. Kim będzie musiała podjąć działania radykalniejsze niż kiedykolwiek, aby powstrzymać zabójcę. Tym razem sprawa ma charakter osobisty.

Drugi tom przygód policjantki Kim Stone właśnie ujrzał światło dzienne. Bardzo dobrze przyjęty Niemy Krzyk  który, swoją drogą, był debiutem autorki — wyrobił jej swoistą markę, przez co fani zdecydowanie mieli na co czekać. Powiem szczerze, że z kryminałami mam do czynienia tylko sporadycznie, jednakże bardzo często udaje mi się trafić na coś dobrego! Nie inaczej jest i w tym wypadku: Marsons znakomicie prowadzi całą fabułę wodząc czytelnika za nos i co chwila zbijając go z tropu. Książka jest pełna otwartych furtek, poszlak, które niekoniecznie okazują się trafne. Główna bohaterka nakreślona jest w bardzo fajny sposób, nie jest wzorową policjantką, ma swoje słabości i występki lecz właśnie taki, nieco trudny charakter pozwala jej stawiać czoła niebezpiecznym bandytom.

Polecam zdecydowanie miłośnikom dobrego kryminału, szczególnie tym, którzy lubią “połknąć” książkę w jeden lub dwa wieczory. Lektura godna przeczytania!

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.