Wieści

Wszystkiego najlepszego dla Audioteki!

Written by Ioannes Oculus

To dzisiaj! Audioteka rozpoczęła świętowanie swoich 6. urodzin. Jest to najlepsza księgarnia audiobooków z jaką się spotkałem. Kto jeszcze nie zna, niech zajrzy na stronę audioteka.pl.

Moja przygoda z serwisem rozpoczęła się już kilka lat temu. Audioteka jest idealnie skrojona na miarę moich potrzeb. Zakup jest bardzo prosty, pliki wgrywam przez aplikację na telefon i już po kilku chwilach mogę słuchać nowej książki. Książki mam na zawsze przypisane do swojego konta, więc mogę je pobierać dowolną ilość razy na dowolnym urządzeniu. Każda książka jest produkcją wysokiej jakości, a część z nich to tzw. superprodukcje, w których tworzeniu bierze udział wielu aktorów i swoją formą przypominają słuchowiska. Nie dziwi więc, że firma rozwija się prężnie nie tylko w Polsce! Od rozpoczęcia działalności w 2008 roku udało jej się zdobyć miejsce leadera na rynkach polskim i czeskim, a w tym roku uruchomiła działalność w krajach takich jak Francja, Szwecja, Niemcy, Włochy i krajach hiszpańskojęzycznych (głównie Meksyk). W chwili obecnej Audioteka tworzy audiobooki w 9 językach dla kilkunastu krajów.

Główne obchody urodzinowe będą miały miejsce w sobotę. Uroczysty koncert słowa mówionego – “Audiobooki dobrze opowiedziane historie” – słuchowisko odegrane na żywo z udziałem Krzysztofa Banaszyka, Magdaleny Cieleckiej, Andrzeja Chyry, Miłogosta Reczka, Marii Seweryn, Łukasza Simlata, Borysa Szyca, Roberta Więckiewicza odbędzie się już 29 listopada o godzinie 21.00 w trójkowym studiu im. A. Osieckiej.

“Bardzo nas cieszy rosnąca popularność audiobooków, a w szczególności dźwiękowych superprodukcji. To dzięki nim słuchowiska, książki, komiksy i literatura zyskują nowe życie. Audiobooki, dzięki unikatowemu połączeniu twórczej pracy pisarzy, aktorów, dzięki indywidualnej interpretacji lektora, stają się samodzielnym dziełem sztuki, zyskując trwałe miejsce we współczesnej kulturze”  mówi Marcin Beme, założyciel Audioteki. — “Jesteśmy wdzięczni wszystkim artystom i słuchaczom, którzy przez minione sześć lat razem z nami budowali Audiotekę, przyczyniając się do wzrostu popularności audiobooków. W ramach podziękowania, specjalnie dla naszych użytkowników szykujemy urodzinowe promocje cenowe na całą naszą ofertę”  dodaje.

Poza promocjami z okazji 6. urodzin Audioteka.pl i radiowa Trójka zapraszają na słuchowisko odegrane na żywo z udziałem Krzysztofa Banaszyka, Magdaleny Cieleckiej, Andrzeja Chyry, Miłogosta Reczka, Marii Seweryn, Łukasza Simlata, Borysa Szyca, Roberta Więckiewicza, w reżyserii Krzysztofa Czeczota, z muzyką Pink Freud i Adama Walickiego. “Audiobooki dobrze opowiedziane historie”  uroczystość odbędzie się już 29 listopada o godzinie 21.00 w trójkowym studiu im. A. Osieckiej i będzie transmitowana na antenie radiowej Trójki.

Na koniec dodam ostrzeżenie. Dzisiaj, 27 listopada 2014 r., na stronie audioteka.pl jest promocja. Ceny audiobooków zostały obniżone tak, aby maksymalnie kosztowały 16 zł za sztukę. Nie wchodźcie tam! Ja kupiłem dzisiaj 14 tytułów!

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.