Osobiste

Ludzie są niesamowici!

Written by Ioannes Oculus

Jaram się dzisiaj jak pochodnia. Wielki krok został zrobiony i dzięki uprzejmości Łukasza Suszka z antykwariatu Sofa od wczoraj mam swój namiot na Stawowej. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że wielka kariera bukinisty się zaczęła.

Po pracy i spacerze z Blogerem pobiegłem jak najszybciej na ul. Stawową. Mój namiot już na mnie czekał, część książek była już rozłożona na stołach, część czekała jeszcze w torbach, ale też zaraz znalazła się na stole. Już drugi dzień sprzedawałem książki! O pierwszych krokach antykwariusza napiszę post na stronie Kocham Książki, a tutaj chciałem się podzielić odkryciami ostatni dni. Właściwie to jednym (nie)odkryciem. Nie, ponieważ wiem to od dawna, ale wczoraj i dzisiaj potwierdziła się moja teoria!

Ludzie są niesamowici!

Począwszy od wspomnianego Łukasza, dzięki któremu mogę sprzedawać książki po każdą osobę, która odwiedzała moje stoisko. Podchodzili bardzo różni ludzie. Był pan, który lubił się targować i chciał to robić na styl tajlandzki (tak go przynajmniej określił). No więc się targowaliśmy głośno i z werwą. Tak mu się to spodobało, że kupił kilka książek. Byli licealiści, którzy między sobą licytowali Dywizjon 303 (poszedł za zawrotna kwotę 10 zł, a zazwyczaj trudno tę książkę sprzedać za więcej niż 3 zł). Był pan, który udziela się w Stowarzyszeniu “Pro Fortalicium”, jednak niestety nie miałem nic z literatury, która go interesowała. Za to rozmawialiśmy dłuższą chwilę o bunkrach z okresu II Wojny Światowej. Było jeszcze mnóstwo innych, choćby Bogna Gliniecka autorka książki Mężczyzna, którą można nabyć także na moim stoisku.

Gdy zmęczony wracałem do domu, byłem bardzo szczęśliwy. To był przepiękny dzień, w którym rozmawiałem z wieloma zupełnie różnymi osobami. Jeszcze więcej widziałem przechodzących jedną z najbardziej ruchliwych ulic Katowic. Bardzo mi się to podobało. Wydaje mi się, że na świecie jest po 10-20% ludzi bardzo dobrych albo złych. Reszta jest taka, na jaką sobie zasługujemy. Im więcej dobra my mamy wobec innych, tym więcej wraca do nas. Polecam takie doświadczenie każdemu!

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

3 Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.