Zapowiedzi

Powracają kuzynki Pilipiuka!

Andrzej Pilipiuk, "Zaginiona"
Written by Ioannes Oculus
Andrzej Pilipiuk, "Zaginiona"

Andrzej Pilipiuk, “Zaginiona”

Jak poinformowała dzisiaj Fabryka Słów, 8 października 2014 ma się ukazać czwarty tom z cyklu o kuzynkach Kruszewskich. Seria wydawała się zamknięta od lat, gdy w trzecim tomie ginie Alchemik, jedna z ważniejszych postaci. Autor także nie wspominał, że ma zamiar wrócić do tego cyklu.

Andrzej Pilipiuk w tych powieściach odwołuje się mocno do słowiańskich mitów. Historyczne wątki niepostrzeżenie łączy wciągającą i ciekawą fabułą. Młoda kobieta niespodziewanie odkrywa tajemnicę rodzinną. Okazuje się bowiem, że jest niezwykle podobna do prababki, której portret wisi w muzeum. Zbieg okoliczności? Dlaczego kobieta wyglądająca na dwadzieścia lat ma tak bogate doświadczenie, a o carskiej Rosji mówi jak o dniu wczorajszym? Czy tynktura długowieczności mistrza Sędziwoja jest tylko legendą?

Wydawnictwo przygotowało także nowe wydania poprzednich tomów. Okładki są zupełnie inne niż te, z którymi kojarzą się książki o kuzynkach.

Cykl o Kuzynkach Kruszewskich

Cykl o Kuzynkach Kruszewskich w nowej odsłonie

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.