Wieści

“Magia i Miecz” powraca!

Written by Ioannes Oculus
Okładka "Magii i Miecza"

Okładka “Magii i Miecza”

Dawno, dawno temu istniało czasopismo o nazwie “Magia i Miecz”. Spotkał się z nim chyba każdy fan fantastyki czy gier RPG. Pierwszy numer ukazał się w 1993 roku, ostatni w 2002. Pierwotnie w kręgu zainteresowań redakcji znajdowały się gry RPG, a stopniowo to pole się rozszerzało na inne obszary związane z RPG i fantastyką. Ktoś z naszych Czytelników pamięta te czasy? Grało się, czytało, ale niestety przyszedł koniec i magazyn upadł.

Pismo zebrało jednak wokół siebie grono wiernych fanów, a ostatnimi czasy zrodziła się idea reaktywacji tytułu. Michał ‘Puszon’ Stachyra postanowił wznowić wydawanie kultowego czasopisma. W swojej pasji nie jest osamotniony, gdyż udało mu się zebrać nie tylko zespół redakcyjny, ale także autorów chętnych pracować piórem. Z znanych pisarzy swoją współpracę zadeklarowali Krzysztof Piskorski, Jacek Komuda oraz Jakub Ćwiek.

Wg planów redakcji ma to być kwartalnik w formacie B5. Tematyka będzie bardzo zbliżona do pierwotnej, czyli skoncentruje się wokół tematu gier RPG. Coś dla siebie mają znaleźć osoby zarówno stawiające pierwsze kroki w tej formie rozrywki, jak również starzy wyjadacze. Mamy jednak nadzieję, że mając takich autorów, jakimi chwalą się organizatorzy akcji, znajdzie się także trochę dobrej literatury w postaci opowiadań.

To, co w tej chwili stoi na przeszkodzie w realizacji ambitnego zamierzenia, to pieniądze. Tematyka jest dosyć niszowa, rynek mocno wypełniony. Mimo to zamiast biadolić i narzekać postanowiono poprosić ludzi o pomoc. Na platformie wspieram.to można wpłacić dowolną sumę (już od 1 zł) na rzecz wsparcia projektu. Co więcej, jeżeli inicjatywa nie dojdzie do skutku, to pieniądze zostaną zwrócone wpłacającym. Nie wiem jak Wy, ale ja choćby z sentymentu do tytułu wpłacę co nieco na ich konto (choć niestety dopiero po wypłacie). Jak Wy się zapatrujecie na pomysł wskrzeszenia tytułu?

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.