Wieści

Podróże w kosmos dla każdego

Written by Ioannes Oculus
Tomasz Rożek

Tomasz Rożek

Gdy byłem jeszcze młody i stawiałem pierwsze kroki w szkole podstawowe,j moja ciocia kupowała mi bardzo ładne, kolorowe książki popularnonaukowe. Do tego szybko dołączyli rodzice, rodzina i znajomi. Na święta i urodziny często trafiał mi się piękny album o dinozaurach czy wszechświecie. Wtedy właśnie zaczęły kiełkować we mnie zainteresowania kosmosem, astronautyką i wszystkim co z tym związane. Z bardzo miłym zaskoczeniem zauważyłem, że na rynku pojawiła się popularna książka pt. Kosmos autorstwa jednego z fizyków z Katowic, czyli mojego rodzinnego miasta. Tomasz Rożek oprowadza w niej Czytelnika po świecie planet, gwiazd i galaktyk. Mam nadzieję, że w ten sposób trafi do niejednej młodej osoby i zaszczepi w niej pasję badacza i naukowca.

Ta opowieść dotyczy wszechświata. Ta książka dotyczy Wszechświata. Opisuje w niej to, co jest większe od człowieka. Począwszy od całego kosmosu, przez galaktyki, gwiazdy i planety, a na biologicznym życiu kończąc.

 

Co więcej, jest to pierwsza część trylogii. Drugi tom autor poświęci człowiekowi, trzeci temu, co mniejsze od nas – cząsteczkom, atomom i cząstkom elementarnym.

W najbliższych dniach będzie można spotkać się z Tomaszem Rożkiem w Katowicach i Krakowie. Gorąco więc zapraszamy wszystkich fanów kosmosu!

14 maja 2014 – Kraków

Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w De Revolutionibus. Books&Cafe, ul Bracka 14

15 maja 2014 – Katowice

Spotkanie odbędzie się o godz. 18.00 w katowickim Rondzie Sztuki (Klub Oko Miasta)

Więcej informacji o książce można znaleźć na stronie autorskiej Nauka To Lubię.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.