Wieści

Powrót słynnego detektywa

Written by Ioannes Oculus
Agatha Christie

Agatha Christie

Wśród najsławniejszych literackich detektywów należy zawsze – ale to zawsze! -wymienić Herkulesa Poirot. Tę postać stworzyła Agatha Christie i uczyniła bohaterem wielu swoich kryminałów. Ten niewysoki Belg potrafił rozwiązać najtrudniejsze zagadki kryminalne i wielokrotnie okazał się niezastąpiony. Dzisiaj otrzymaliśmy informację, że pojawią się nowe powieści z jego udziałem! Polskim wydawcą będzie Wydawnictwo Literackie. Oto fragment informacji prasowej:

Sophie Hannah, jedna z najpopularniejszych i najpoczytniejszych autorek thrillerów psychologicznych, napisze kontynuację serii kryminałów o Herkulesie Poirot. Projekt bardzo mocno popiera Mathew Prichard — wnuk Agathy Christie. „Jestem zaszczycony, że tak uznana pisarka, jaką jest Sophie Hannah, podjęła wyzwanie napisania nowej części przygód detektywa Poirot, wykazując przy tym entuzjazm i szacunek dla dorobku Agaty Christie […].” — mówi spadkobierca.

Na zaostrzenie apetytów mamy kilka szczegół dotyczących nowej powieści z Herkulesem Poirot: akcję książki osadzono w latach dwudziestych XX wieku. Wydarzenia rozgrywają się w Londynie oraz na angielskiej prowincji. W powieści zabraknie Hastingsa, ale Poirot będzie niekwestionowanym głównym bohaterem.

Jestem ciekaw, czy nowy Poirot przypadnie do gustu fanom Agathy Christie? Wyzwanie, a więc i ryzyko jest ogromne. Jak zapowiada wydawnictwo, już w tym roku przekonamy się czy nowa autorka przygód detektywa trafi ze swoją powieścią do gustu Czytelników…

 

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

3 Comments

  • Książki Christie są wspaniałe i twierdzę, że nowej autorce trudno będzie utrzymać charakter postaci, ale trzymam za nią kciuki.

  • Już nie mogę się doczekać!!
    Jestem wielką fanką Christie, a na koncie mam przeczytanych dopiero 15 jej książek! 😀

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.