Wieści

Targi Książki w Katowicach coraz bliżej

Written by Ioannes Oculus

Dzisiaj została ogłoszona oficjalna lista wystawców Targów Książki w Katowicach. Jest ich 84. Mimo to trochę wieje nudą. Niestety…

Katowice to moje rodzinne miasto, moje ulubione miasto. Tutaj mieszkam i gorąco kibicuję temu, co dzieje się w stolicy Górnego Śląska. Kiedy usłyszałem o tym, że w moim mieście będą targi książki kibicowałem temu wydarzeniu z całego serca. W tym roku będzie już trzecia edycja. Z pierwszego podniecenia nie zostało niestety wiele.

Dzisiaj dowiaduję się, że ogłoszono listę wystawców na stronie EXPOSilesia (targi do dzisiaj nie doczekały się własnej, jak np. te w Warszawie). Patrzę i oczom nie wierzę. Kto jest adresatem targów? Bibliotekarze, muzealnicy i szachiści? Wśród wystawców mamy m.in. dwa radia, szkoły wyższe, teatr, urząd miasta itp. Przepraszam, ale to chyba pomyłka! Wydawnictwa gubią się w tej masie. Organizacja tego typu wydarzeń jest bardzo trudna, jednak miejsce na targach w Katowicach jest niewiele tańsze od tego w Krakowie. Może dlatego wydawnictwa licząc koszty nie wybierają się na Śląsk? Może gdyby ceny stoisk były bardziej atrakcyjne? Mam przeczucie, że podobnie jak na poprzednich targach, obejście wszystkich interesujących mnie miejsc zajmie maksymalnie dwie godziny.

Mimo tych negatywnych odczuć, będzie tych kilka wydawnictw, dla których warto tam być. Będzie też krążyć po Spodku Marta Kisiel, a dla niej to warto polecieć na księżyc. Będzie także kilka innych ciekawych spotkań.Pytanie: Iść czy nie iść? Rozstrzygam więc na tak. Kocham Książki oczywiście będzie na targach z obowiązku. Dajemy jednak targom kolejną szansę i nie tylko obowiązek nas tam przyciągnie. Was też zapraszamy do Spodka! Dodatkowo w sobotę już po targach spotykamy się przy piwie na BookUp!

bookup-na-fb

Targi odbędą się w Spodku. Godziny otwarcia Targów:

20 września 2013 (piątek) – 10:00 – 18:00
21 września 2013 (sobota) – 10:00 – 18:00
22 września 2013 (niedziela) – 10:00 – 17:00

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

1 Comment

  • Prosze, a ja mieszkanka Chorzowa nic o tych Targach nie wiedzialam. Przebywam co prawda w Italii ( to tytulem usprawiedliwienia) ale jakos nie dotarla do mnie ta wiadomosc.
    A przeciez, jestem ciekawa, jako autorka ksiazki wydanej przez Novae Res o tytule ” Dziennik badante czyli Italia pod podszewka “, czy ksiazka bedzie na targach?.
    Ja sama bede w Krakowie 26 pazdziernika.
    Czyzby o autorach ze Slaska zapomniano? A moze nie i to bylaby wspaniala niespodzianka.
    Pozdrawiam z Ascoli Piceno Lucia – lucyna kleinert

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.