Wieści

BookUp #1

Written by Ioannes Oculus

Oto nadchodzi! Pierwszy w historii BookUp, czyli spotkanie wszystkich moli książkowych, bibliofilów, uzależnionych od czytania i wszystkich, którzy pochłaniają książki nałogowo. 

Inspiracją do takich spotkań są TweetUp’y. Są to spotkania użytkowników Twittera, a nazwa pochodzi od angielskiego słowa meetup, czyli po prostu spotkania. Spotkania mają bardzo luźną formę, bez wykładów i prelekcji, najczęściej w pubie przy piwie bądź też innym trunku (zależnie od gustów). To od razu nasuwało spotkania Inklingów, którzy też siadali w pubie (ulubionym był The Eagle and Child), prowadzili dyskusje i czytali swoje dzieła. Dla tych, którzy nie słyszeli o tym zacnym gronie, dopowiemy, że należeli do niego m.in. J.R.R. Tolkien i C.S. Lewis.

Idąc tymi zacnymi śladami zwołujemy spotkanie moli książkowych co by dyskutować, gawędzić, snuć opowieści i oddawać się wszelkim książkowym rozpustom. Dlatego zapraszamy was 21 września na spotkanie o godzinie 19:00, czyli po zakończeniu drugiego dnia katowickich Targów Książki. Spotkanie odbędzie się prawdopodobnie w Białej Małpie, gdyż tam można zakosztować różnorakich gatunków chmielnego trunku. Kawa oczywiście też tam jest.

bookup-na-fbJeżeli już wiecie czy przybędziecie, to zapraszamy na Facebook. Tam można dołączyć do wydarzenia BookUp. Dzięki temu łatwiej będzie nam przewidzieć ile miejsc mamy zarezerwować.

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.