Wieści

Michael i Drew Heatley, “Kings of Leon. Sex on fire”

Written by Ioannes Oculus
Kings of leon

Kings of leon

Kings of Leon. Sex on fire to napisana z rozmachem opowieść o jednej z najbardziej fascynujących formacji rockowych naszych czasów.

Michael i Drew Heatley, Kings of Leon. Sex on fire., [SQN], Krakow 2013

Michael Heatley napisał ponad sto książek, poświęconych muzyce rockowej. Między innymi pod jego literacką lupą znalazły się takie sławy jak Dave Grohl, John Peel czy Deep Purple. Michel współpracuje także z czasopismami. Jego syn Drew jest niezależnym autorem, który od samego początku śledził losy Kinga of Leon oraz współtworzył bestsellerową biografię Michaela Jacksona.

Kings of Leon to zespół składający się z trzech braci i ich kuzyna. Wszyscy muzycy noszą nazwisko Followill. Grupa wywodzi się z amerykańskiego stanu Tennesse. Zespół zasłynął na całym świecie tworząc świetny debiutancki krążek, który prezentuje bardzo dobry klimat klasycznego rocka, podchodzący mniej więcej pod twórczość grupy Lynyrd Skynyrd, pomieszany z grung’em i nowoczesnym brzmieniem. Ich single Sex on fire czy Use somebody wiele tygodni utrzymywały się na czołowych miejscach list przebojów. Grupa natychmiast podbiła serce fanów swoimi magicznymi koncertami oraz tekstami, które nadal rodzą się z pasji, doświadczeń i serca muzyków.

Zespół od początku swojej działalności chciał tworzyć muzykę dobrą, mądrą i co najważniejsze – rockową. Muzycy inspirowani przez lata wielkimi nazwiskami chcieli stworzyć kapelę, o której usłyszy cały świat. Ich młodzieńcze zapędy były nieco hamowane przez rodzinę, gdyż Followillowie wychowywali się w niezwykle katolickim domu. Każdy z tych młodych chłopców miał jednak buntownicza, marzycielską duszę i potencjał, który na szczęście wybuchł w odpowiednim czasie. Ich muzyka była tak dobra, że bardzo szybko wpadli w wir sławy. Co za tym idzie jednak, każdy z tych młodych talentów musiał poradzić sobie ze światem show biznesu, pieniędzy oraz używek. Na szczęście ich więzy okazały się na tyle mocne, że aktualnie zespół ma się bardzo dobrze, posiadając czteropłytowy dorobek.

Książka jest bardzo szczegółową analizą zespołu, począwszy od pierwszych kroków tych młodych chłopaków jako grupy muzycznej, aż do momentu, gdy ich single podbiły rockowy świat i wprawiły nastolatki w nastrój olbrzymiego pożądania. Ta napisane z rozmachem biografia świetne opisuje karierę KoL, pokazując czytelnikowi każdy ich mały krok w kierunku sławy, a także kilka wielkich znaków zapytania i porażek, które to oczywiście tylko wykształciły ogólny zarys muzyki i stylu bycia zespołu. Uważam, że każdy fan powinien bez jakiegokolwiek słowa sięgnąć po książkę, bo historia Kings of Leon na pewno nie jest typowa i nudna. Wręcz przeciwnie! To imponujący zapis narodzin wielkiej muzycznej gwiazdy. Polecam!


 

Kings of Leon – Sex on fire

About the author

Ioannes Oculus

I am addicted to languages, both modern and ancient. No language is dead as long as we can read and understand it. I want to share my linguistic passion with like minded people. I am also interested in history, astronomy, genealogy, books and probably many others. My goals now are to write a novel in Latin, a textbook for Latin learners, Uzbek-Polish, Polish-Uzbek dictionary, modern Uzbek grammar and textbook for learners. My dream is to have a big house in UK or USA where I could keep all my books and have enough time and money to achieve my goals.

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.